İGF

Aydın’da Doğanbey Deresi’nde ‘Söke’ müdahalesi

Batı Ege’yi etkisi altına alan sağanak yağışın etkili olduğu Aydın Söke’ye bağlı Doğanbey Mahallesi’nde derenin yol geçişi noktasında iyileştirmeler yapıldı.

Arif  KUNUR (AYDIN LIFE)

Aydın’ın Söke ilçesine bağlı tarihi Rum evlerinin bulunduğu Doğanbey’deki dere yatağı, dağlık kesimden gelen molozlarla geçişi engelledi. Muhtar Serdar Sarıkurt’un çağrısına duyarsız kalmayan Söke Belediyesi, Belediye Başkanı Levent Tuncel’in talimatıyla harekete geçti. İş makinalarıyla dere üzerinden yol geçişi noktasına müdahale eden şantiye ekipleri, yetki alanında bulunmamasına rağmen ortaya çıkan sorunu giderdi. Doğanbey Muhtarı Serdar Sarıkurt, Belediye Başkanı Tuncel’e teşekkür etti.  Kalıcı çözümler için mücadeleye devam edeceklerini söyleyen Muhtar Sarıkurt, DSİ yetkililerine de seslendi.

DSİ tarafından taleplerle ilgili iki kez inceleme yapıldığını anımsatan Muhtar Sarıkurt, “Defalarca dile getirdik. DSİ iki defa inceleme yaptı, daha sonra top Anıtlar Kurulu’na atıldı. Yapacak insan bulamıyoruz. Çabalarımıza, dilekçelerimize, her toplantıda dile getirmeme rağmen aşırı yağmurlarda eski Doğanbey de tanıtım merkezi tarafına araçla geçiş kapanıyor. Dere yatağına bir künk konması yada tarihi doku bozulmadan bir köprü yapılması gerekiyor. Kalıcı bir çözüm bulunmasını istiyoruz” diye konuştu.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica