İGF

İzmir Aliağa’da pazaryerlerinde COVID-19 denetimi

İzmir’de Aliağa Belediyesi zabıta ekipleri, Atatürk Mahallesi’nde Cumartesi günleri kurulan kapalı pazaryerinde tüm vatandaşların maskeli girişleri konusunda tedbirler aldı.

İZMİR (İGFA)- İzmir’in Aliağa’nın Atatürk Mahallesi’nde Cumartesi günleri kurulan kapalı pazaryerinde vatandaşlar haftalık alışverişlerini güven içinde yaparken, Aliağa Belediyesi Zabıtası ekipleri de vatandaşları COVID-19 tedbirleri konusunda uyardı. Pazaryerinde denetimlerini sürdüren ekipler, kurallar kapsamında daha düzenli bir hale getirilen pazaryerine tüm vatandaşların maskeli girişleri konusunda tedbirler aldı. Pazarcı tezgâhlarının sarı çizgilerle belirlenen sınırlar dışına çıkmasına da izin vermeyen ekipler, tüm pazarcı esnafına özel olarak hazırlanmış ve PVC ile kaplanmış fiyat etiketi ile tezgâh tanıtım kartı dağıttı.

Aliağa Belediyesi Zabıta Müdürü Mustafa Tahir Acar, pazaryerlerinin daha düzenli ve güvenli olmasını için çalıştıklarını söyledi. Özel olarak hazırlanan ürün fiyat etiketi ile tezgâh tanıtım kartlarımızı esnaflara dağıttıklarını söyleyen Müdür Acar, önümüzdeki süreçte tek tip kıyafet uygulamasına geçerek daha düzenli, temiz ve güvenli pazaryerleri oluşturmayı hedeflediklerini kaydetti.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica