İGF

İzmir Karabağlar Belediyesi’nden üreticiye gübre desteği

Karabağlar Belediyesi, zorlu ekonomi ve doğa koşulları altında üretim yapmaya çalışan çiftçilere gübre desteğinde bulundu. Arazilerinin büyüklüğüne göre dağıtılan gübreleri alan çiftçiler, İzmir’in Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu’na teşekkür ettiler.

İZMİR (İGFA) – İzmir’in Karabağlar Belediyesi, ilçeye bağlı 3 köyde kırsal kalkınmayı desteklemek için çaba harcıyor. Kavacık, Tırazlı ve Uzundere’de özel projeler üreten Karabağlar Belediyesi, olanakları ölçüsünde üreticilerin yanında olmayı sürdürüyor. Son olarak Çiftçi Kayıt Sistemi’ne (ÇKS) kayıtlı 3 köydeki üreticilere, bölgenin toprak yapısına uygun tonlarca gübre dağıtıldı. Üretim bölgelerinde ağırlıkla kuru tarım yapılması nedeniyle, dağıtılan gübrenin de toprağa salınımının yavaş olmasına dikkat edildi. Köylülerin de görüşleri alınarak, azot, fosfor, potasyum ve kükürt dengeli bakım gübresi tercih edildi.

TOPLAM 30 TON

Kavacık Köyü’nde başlayan gübre dağıtımına Tırazlı ve Uzundere köylerinde devam edildi. Toplam 30 ton gübre ilçede bulunan ve ÇKS’ye kayıtlı üreticilere dağıtıldı. Üreticiler, alım güçlerinin her geçen gün daha da azaldığını belirterek, her zaman yanlarında olduğu için Karabağlar Belediyesi’ne ve Başkan Selvitopu’na teşekkür ettiler.
Uzundere’deki dağıtımda yer alan ve köylülerle sohbet eden Başkan Selvitopu da, üreticiyi desteklemeye devam edeceklerini vurguladı.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica