Ekonomi

İzmir’den Sırbistan’a tıbbi malzeme bağışı

İzmir Bosna Sancak Derneği, sosyal proje kapsamında Sırbistan’ın Novi Pazar Devlet Hastanesi’ne bol miktarda tıbbi malzeme bağışında bulundu.

İZMİR (İGFA) – Sırbistan’ın Sancak Bölgesi kentlerinden ve çoğunluğu Boşnaklardan oluşan Novi Pazar(Yeni Pazar) kenti devlet hastanesine İzmir Bosna Sancak Derneği, çok değerli bir cerrahi alet takımı bağışında bulundu.

Bağışlanan tıbbi malzemeler on binlerce kez sterilize edilebilme özelliği taşıyor. Yeni Pazar Devlet Hastanesi Müdürü MehoMahmutoviç, İzmir’den gelen bağış nedeniyle mutlu olduklarını belirterek, “İzmir’de yaşayan halkımızla kısa süre önce tanıştık. Onlara ihtiyaçlarımızı anlattık ve gördüğünüz gibi kısa sürede istediklerimizi bizlere getirdiler” dedi.

Hastane yöneticisi Dr. Alan Kurpeyoviç, sterilizasyon kutulu çok sayıda tıbbi aletin ve malzemenin geldiğini ifade ederek, çeşitli cerrahi müdahaleler için geniş bir çalışma yelpazeye sahip olduklarını söyledi.

İzmir Bosna Sancak Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Abdullah Gül ise, Yeni Pazar Devlet Hastanesi Başhekimi Dr.Alan Kurpeyoviç’ten hastanenin ihtiyaçlarıyla ilgili talep geldiğini belirterek, üyelerine desteklerinden ötürü teşekkür etti. Gül, bağışların Yeni Pazar Devlet Hastanesi’ne yapılan son yardım olmayacağını söyledi.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica