İGF

Bahçeli: “Osman Kavala Soros’çu, Selahattin Demirtaş teröristtir”

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Kemal Kılıçdaroğlu’nun geçen haftaki grup toplantısında, Osman Kavala ve Selahattin Demirtaş’ın neden hapiste olduğunu sormasını da gündeme getirdi.

ANKARA (İGFA) – Partisinin grup toplantısında konuşan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “Sandık er meydanına çıktığında, bunlar dünyanın kaç bucak olacağını görecekler” dedi. Ekonomik kr iz tartışmalarına değinen Bahçeli, “Ortada bir kriz yoktur, olsa bile bundan memnun olamayız. Hesap vermemiz gerekiyorsa seve seve veririz. Biz krizlerin ortağı değiliz, insanımızın dert ortağıyız” diye konuştu.Bahçeli, adalet hedefleyen bir vergi reformuna ihtiyaç duyulduğunu da söyledi.

“Her soru kendi içinde bir cevap barındırır, ama akıl dağılması yaşayan bu şahıs için bunun bir önemi yoktur” diyen Bahçeli, “Osman Kavala Sorosçu’dur, Selahattin Demirtaş teröristtir, teröristin yeri de hukukun üstün olduğu tüm demokratik ülkelerde demir parmaklıkların arkasıdır. Sayın Kılıçdaroğlu, Demirtaş’ın niye hapiste olduğunu grup toplantısında milletvekillerine değil, cesaretin varsa şehit analarına sor, yiyorsa şehit babalarına sor, mertsen dul ve yetim kalan vatan evlatlarının gözlerinin içine baka baka sor. Bir teröristin niye hapiste olduğunu sormak teröristin müdafaasıdır. Bir teröristin neden hapiste olduğunu sorgulayan kim olursa olsun şahsını ve siyasetini onunla eşitlemiş ve özdeşleştirmiş sayılacaktır. Yani, Kılıçdaroğlu terörist Demirtaş’ın CHP’nin başına çökmüş gölgesidir” diye konuştu.

 

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica