Genel

Bahçeşehir PTT soyuldu ancak hiç bir yere haber verilmedi

Bahçeşehir PTT soyuldu ancak hiç bir yere haber verilmedi İstanbul Bahçeşehir’de bulunan PTT Merkezi hafta sonu yan binadan duvar kırılarak girildikten sonra soyuldu. Soygunda 375 bin lira nakit ve 30 bin lira değerinde pul kasadan çalındı. Soygun pazartesi sabah anlaşıldı. Alarmın çalışmadığı soygun için çalışanlara kimseye söylemeyin talimatı verildi. Bahçeşehir PTT soyuldu ancak hiç bir yere haber verilmedi detaylar haberimizde…

Bahçeşehir PTT soyuldu ancak hiç bir yere haber verilmedi

“PTT’ye zimmetli resmi tabancayı da çaldılar”

İstanbul Bahçeşehir’de bulunan PTT Merkezi hafta sonu yan binadan duvar kırılarak girildikten sonra soyuldu. Bina içerisindeki çelik kasa açılarak, kasada bulunan 375 bin lira ve 30 bin lira değerinde pul çalındı. Soyguncular ayrıca kasada bulunan ve PTT’ye zimmetli resmi tabancayı da çalarak kayıplara karıştı.

“Güvenlik sistemi kabloları kesilerek devre dışı kaldığı için polis de olaydan 2 gün sonra haberdar oldu”

Cumhuriyet gazetesinden Yavuz Karakoç’un haberine göre, soygun sırasında alarm çalmadı. İçeri giren soyguncuların kabloları keserek elektrik alarmı devre dışı bıraktığı sanılıyor. Bütün PTT şubelerinde olduğu gibi güvenlik kamera ve alarm sistemleri Mavi Güvenlik şirketi tarafından kurulmuştu. Güvenlik sistemi kabloları kesilerek devre dışı kaldığı için polis de olaydan 2 gün sonra haberdar oldu. Ellerini kollarını sallayarak 400 bin lira ve silahla binadan ayrılan soyguncular izlerini kaybettirdi. Soygun aradan 2 gün geçtikten sonra Pazartesi sabahı ortaya çıktı.

“Soygun gizli tutulduğu için bugüne kadar basına yansıtılmadı”

PTT binasındaki soygundan sonra güvenlik personeli ve çalışanların ifadelerine başvuruldu. Soygun gizli tutulduğu için bugüne kadar basına yansıtılmadı. Yönetimin çalışanları soygun konusunun gizli tutulması için uyardığı iddia ediliyor.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica