İGF

Bakan Kurum’dan Açelya açıklaması: “TOKİ eliyle kentsel dönüşüm yapılacak”

Ankara’nın Çankaya ilçesinde temeli kayan Açelya Apartmanı’nda incelemelerde bulunan Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, 11 binadaki 155 bağımsız bölümün olduğu alanda kentsel dönüşüm çalışması başlatacaklarını açıkladı.

ANKARA (İGFA) – Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Ankara’nın Çankaya ilçesi İleri Mahallesi’nde yapılan kontrolsüz kazıda istinat duvarının yıkılması sebebiyle boşaltılan binaların bulunduğu bölgede incelemelerde bulundu. Vatandaşlara ‘geçmiş olsun’ dileklerini ileten Bakan Kurum, çalışmalar kapsamında riskli tespit edilen Açelya Apartmanı ve etrafından binalarda da yaşayan 900 vatandaşın misafirhanelerde ağırladıklarını, oluşturulan Kriz Masası ile tüm ihtiyaçlarının giderildiğini bildirdi.
Kontrollü olarak yıkımı gerçekleştirilen Açelya Apartmanı ile birlikte 11 binadaki 155 bağımsız bölümün olduğu bu alanda TOKİ eliyle kentsel dönüşüm çalışması başlatacaklarını duyuran Bakan Kurum, “Ankaralı hemşehrilerimizin hiçbir mağduriyet yaşamaması için eşya taşıma işlemini de en kısa sürede tamamlayacak, bu süreçte hemşehrilerimize taşınma, kira ve eşya yardımı başta olmak üzere gerekli tüm desteği sağlayacağız. Devlet olarak her daim vatandaşımızın yanındayız” mesajını verdi.
Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica