Siyaset

Barlas’a ‘terör örgütlerine destek verildi’ yazısı için teşekkür ediyorum

Barlas’a ‘terör örgütlerine destek verildi’ yazısı için teşekkür ediyorum Kılıçdaroğlu, Sabah gazetesi yazarı Mehmet Barlas’ın “Türkiye’nin Suriye’de terör örgütlerine destek verdiği” yönündeki yazısını da gündeme getirdi, Barlas’a teşekkür etti. Barlas’a ‘terör örgütlerine destek verildi’ yazısı için teşekkür ediyorum detaylar haberimizde…

Barlas’a ‘terör örgütlerine destek verildi’ yazısı için teşekkür ediyorum

“Senin binmediğin kayık mı kaldı”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’ndan eski cumhurbaşkanı Abdullah Gül’e, “Bay Kemal’in kayığına binme” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yanıt: Senin binmediğin kayık mı kaldı. Kılıçdaroğlu Sabah yazarı Mehmet Barlas’a da Suriye ile ilgili ‘terör örgütlerine destek verildiği’ yönündeki satırları için teşekkür etti.

“Biz bu ülkenin sorunlarına kulak kabartacağız”

Partisinin Ankara il kongresinde konuşan Kılıçdaroğlu, “İktidarın amacı belediyelerle bizim gündemimizi değiştirmek. Biz bunlara itiraz etmeye devam edeceğiz ama gündemimizi asla değiştirmeyeceğiz” dedi. “Dedikodulara kulak kabartanların bu partide işi yok. Biz bu ülkenin sorunlarına kulak kabartacağız” diyen Kılıçdaroğlu’nun konuşmalarından satır başları:

“Bizim gündemimiz taşeron işçi, bizim gündemimiz asgari ücret, bizim gündemimiz vatandaşın derdi”

İktidarın amacı belediyelerle bizim gündemimizi değiştirmek. Biz bunlara itiraz etmeye devam edeceğiz ama gündemimizi asla değiştirmeyeceğiz. Bizim gündemimiz taşeron işçi, bizim gündemimiz asgari ücret, bizim gündemimiz vatandaşın derdi. Dedikodulara kulak kabartanların bu partide işi yok. Partinin içerisinde iç çekişmelerin yeri yoktur. Onlar ayrılsın gitsinler. Partinin dedikoduya ihtiyacı yok, bunu yapanların bu partide yeri yok. Biz bu ülkenin sorunlarına kulak kabartacağız. Türkiye’nin dertleriyle dertleneceğiz.

“Türkiye’nin namuslu siyasetçilere ihtiyacı var”

Hayatınızdan memnunsanız, Binali Yıldırım orada. Eğer sorunlarınız varsa CHP’nin kapısı size her zaman açık. Kimin ne sorunu varsa çözecek Cumhuriyet Halk Partisi’dir. Türkiye’nin parası var kaynağı var, Türkiye’yi yönetecek namuslu siyasetçilere de ihtiyacı var.

“Ramazan ve Kurban bayramında 2 maaş ikramiyeyi emeklilere vereceğiz”

Bizim sözümüz söz. Ramazan ve Kurban bayramında 2 maaş ikramiyeyi emeklilere vereceğiz. Kendilerine yerliyiz, milliyiz diyenler giderler Man Adası’nda şirket kurarlar. Bizim mücadelemiz hak mücadelesidir, bugün geldiğimiz noktada bir Türkiye mücadelesidir. Bugün hapishaneler tıka basa dolu. 15 Temmuz darbe girişiminden sonra 20 Temmuz’da OHAL darbesi gerçekleşti. Bugün gelinen nokta FETÖ ile mücadele değildir, demokrasi ve muhalefetle mücadeledir. Sen istediğin kadar KHK çıkar, CHP olarak demokrasiyi savunmak adına bir adım geri adım atmayacağız. Bylock’tan mağdur 11 bin kişi ve Ergenekon ve Balyoz’dan mağdur olanlar için çıkıp özür dileyecekler.

“HSK’yı uyarıyorum, gece yarısı hakimleri değiştirmeyin”

Milletvekilleri hapiste. Niye? Anayasa Mahkemesi baskıya teslim olmuş durumda. HSK baskıya teslim olmuş durumda. HSK’yı uyarıyorum, gece yarısı hakimleri değiştirmeyin. Alırsanız demokrasiye ihanet edersiniz. Koltuk ikram edilmiş olabilir size ama siz adaleti savunmak zorundasınız. Hakimler Saray Kurulu haline dönüştürmeyin Hakimler Savcılar Kurumu’nu. Sanıyorlar ki bizim evimizde ayakkabı kutuları var. 7 sülalemizi araştırdılar. Toğlu iğne ucu kadar bile usulsüzlük bulamazsın.

“11 bin kişiye sesleniyorum; senin hakkını savunduğum zaman bizi de suçladılar”

Yeni bir açıklama çıktı. 11 bin ByLock kullanıcısının yanlış olduğu ortaya çıktı. Sayın Yıldırım demişti ki ‘kurunun yanında yaş da yanar’. Bir iki olsa anlarım da 11 bin. 11 bin kişinin aileleri FETÖ’cülükle suçlandı. 11 bin kişiye sesleniyorum; senin hakkını savunduğum zaman bizi de suçladılar. Ama biz yolumuza devam ettik. Şimdi sıkılmadan ‘yanlışlık olmuş’ diyorlar. 11 bin kişiyi hapse tıktın, kamu görevinden attın. İadeyi itibarlarının sağlanması lazım. 11 bin kişiden, Balyoz’dan ve Ergenekon’dan yargılananlardan özür dilemeleri lazım.

“Bizim kayığımız Bandırma vapuru”

Diyorlar ki Kılıçdaroğlu’nun kayığına binme. Ya senin binmediğin kayık mı kaldı? Bizim kayığımız Bandırma vapuru.

“Sayın Barlas çok doğru bir tespit yaptı”

Kamuoyunda bilinen MİT TIR’ları ile Suriye’ye silah gönderildi. Mehmet Barlas ne yazıyor bakın? ‘Aynı hatayı Suriye’de muhalif gruplar diye terör örgütlerine verdiğimiz destekle’ diyor. Suriye’de terör örgütlerine destek veren bir iktidar var. Yandaş kalem diyor. Diyor ki, ‘Esad rejimini bizim iç sorunumuz gibi görerek…’ Sayın Barlas çok doğru bir tespit yaptı. Bunu söylediğim için de beni eleştirecek. Ama doğru doğrudur. Kendi güvendikleri gazeteden terör örgütlerine destek verildiği yazılmış. Kendisine teşekkür ediyorum.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica