İGF

Bartın’daki eğitim tesislerine toplu açılış

Çeşitli temaslarda bulunmak üzere Bartın’a giden Millî Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Fuat Sezgin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde düzenlenen “Eğitim Tesisleri Toplu Açılış Töreni”nde konuştu.

BARTIN (İGFA) – Bartın programı kapsamında Bakan Ziya Selçuk, Bartın Valiliği’ni ziyaret ederek Vali Sinan Güner ile görüştü. Daha sonra Bakan Selçuk, Fuat Sezgin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde düzenlenen “Eğitim Tesisleri Toplu Açılış Töreni”ne katıldı. Selçuk, burada yaptığı konuşmada, öğrencilerin daha iyi eğitim görebilmeleri için el birliğiyle projeler hayata geçirdiklerini söyledi.

Bilimsel kimliği, disipliniyle öne çıkmış üstat Fuat Sezgin’in adına okul açmakla çocuklara bir vizyon, hedef ve rol model gösterildiğine işaret eden Bakan Selçuk, okulların açılışında emeği geçenlere teşekkür etti. Açılacak okulların elbette teknik detayları olduğuna dikkati çeken Bakan Selçuk, “Emin olun ki öğretmenlerimizin, çocuklarımızın daha mutlu olacağı ortamlar hazırlamak temel gayemiz. Çocuklarımızın okula severek gitmesi yine arzularımız arasında. Bütün bunları yaparken istiyoruz ki çocuklarımız sanat, spor, kültür, bilim anlamında çok daha iyi yetişsinler, daha donanımlı olsunlar. Bugün ilkokula başlayan çocuklar 2040’a doğru çalışma hayatına atılacak ve bize bir soru soracaklar, ‘Siz bizi neye hazırladınız?’ diye. O günün dünyasındaki büyük değişimler, tüm dünyayı sarsacak. Bu sarsıntıya hazır olmak için de görüyorum ki Bartın’ın büyük hazırlıkları var. Okullarımızda ortaya çıkacak başarılar, çocuklarımızın ortaya koyacağı bilimsel projeler, çalışmalar, eğitimsel başarılar, geleceğe yatırım olarak görülecektir” diye konuştu.

Öte yandan Bartın temasları kapsamında Temaslarda bulunan Bakan Selçuk, İstiklal İlkokulunda öğrencilerle bir araya gelerek sonrasında öğrencilerin izcilik, masal okuma, satranç gibi etkinliklerini izledi. Daha sonra Bartın Kültür Merkezi’nde düzenlenen “Ziya Öğretmen ile Eğitim Buluşmaları” etkinliğine katılan Ziya Öğretmen, programda öğretmenlerle bir araya gelerek onlara hitap etti. Ayrıca programda Bartın Güzel Sanatlar Lisesi Müzik Bölümü öğretmenleri tarafından müzik dinletisi sunuldu.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica