Genel

Başaran Holdinge ait düşen uçakta 11 kişi yaşamını yitirdi

Başaran Holdinge ait düşen uçakta 11 kişi yaşamını yitirdi BAE’den İstanbul’a seyahat eden Başaran Holding’e ait uçak, İran’da düştü. Uçakta, iş insanı Hüseyin Başaran’ın kızı ve arkadaşları ile 3’ü mürettebat toplam 11 kişi olduğu açıklandı. Kazada kurtulan olmadığı belirtilirken, Kızılay Başkanı Kerem Kınık arama kurtarma ekiplerinin bölgeye ulaşmasının en az 3-4 saati süreceğini aktardı. Başaran Holdinge ait düşen uçakta 11 kişi yaşamını yitirdi detaylar haberimizin içinde yer almaktadır…

Başaran Holdinge ait düşen uçakta 11 kişi yaşamını yitirdi

Hüseyin Başaran’ın kızı ve arkadaşları tatil için gitmişlerdi…

Birleşik Arap Emirlikleri’nden (BAE) İstanbul’a gelen, Başaran Holdinge ait özel uçak, İran’da düştü. Uçakta iş insanı Hüseyin Başaran’ın kızıyla arkadaşlarının olduğu ve uçaktaki 11 kişinin yaşamını yitirdiği belirtildi.

Uçak dağlık bölgeye düştü…

İran medyasında yer alan haberlere göre BAE’den İstanbul’a seyahat eden özel bir uçak, İran’ın Çaharmahal ve Bahtiyari eyaletinin merkezi olan Şehrekürd (Shahrekord) kentinin yakınlarında düştü. Uçağın, dağlık bir alana düştüğü ve bölgeden dumanlar yükseldiği belirtildi. ISNA haber ajansına konuşan bir sivil havacılık sözcüsü, kazada 11 kişinin hayatını kaybettiğini söyledi.

Tatil için Dubai’ye gitmişlerdi…

DHA’nın haberine göre, TC-TRB kuyruk numaralı uçağın Başaran Holding’e ait olduğu açıklandı. İş insanı Hüseyin Başaran’ın kızı Mine Başaran ve 7 arkadaşı ile 2 pilot ve bir hostesin bulunduğu öğrenildi. Mina Başaran’ın gelecek ay düğünü olduğu ve arkadaşlarıyla birlikte tatil için Dubai’ye gittikleri belirtildi.

Uçakta 11 kişi bulunuyordu…

Uçakta bulunanların isimleri şöyle: Mina Başaran, Jasmin Baruh Siloni, Liana Hananel, Sinem Akay, Asli İzmirli, Burcu Gündoğar Urfalı, Zeynep Coşkun, Ayşe And, kaptan pilot Beril Gebeş, ikinci kaptan Melike Kuvvet ve hostes Eda Uslu.

İlk kadın pilotumuz uçaktaydı…

Uçağın ikinci pilotu Melike Kuvvet’in, Türk Hava Kuvvetleri’nin ilk kadın pilotlarından biri olduğu, daha sonra özel sektöre geçtiği öğrenildi.

“İran Kızılayı bölgeye ulaşmaya çalışıyor”

CNN Türk yayınına bağlanan Türkiye’nin Tahran Büyükelçisi Hakan Tekin, uçakta 3’ü mürettebat 11 kişi olduğunu söyledi. Tekin, “İran Kızılay’ı bölgeye ulaşmaya çalışıyor. Bölge çok dağlık… Kaza mahalline ulaşınca durum netleşecek. İran makamlarıyla temas halindeyiz” dedi.

Uçağın düştüğü bölgede yükselen dumanlar

Aynı bölgede yaşanan başka bir kazada uçağa ulaşmanın 4-5 gün sürdüğünü belirten Tekin, İranlı yetkililerin uçağın düştüğü bölgeden dumanlar yükseldiğini söylediğini aktardı.

Türk Kızılayı Başkanı Kerem Kınık, Başaran ailesine başsağlığı diledi…

Twitter hesabından açıklama yapan Türk Kızılayı Başkanı Kerem Kınık, Başaran ailesine başsağlığı diledi. İran Kızılay ile AFAD’ın irtibat halinde olduğunu aktaran Kınık, arama kurtarma ekiplerinin bölgeye ulaşmasının en az 3-4 saati bulabileceğini ve hava koşullarının kötü olduğunu kaydetti.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica