Genel

Basın Kartı Yönetmeliğinde yapılan değişiklikle iptali kolaylaştırıldı

Basın Kartı Yönetmeliğinde yapılan değişiklikle iptali kolaylaştırıldı Cumhurbaşkanı Erdoğan’a bağlanarak alımı zorlaştırılan basın kartının, yeni yönetmelikle birlikte iptali kolaylaştırıldı. detaylar haberimizde…

Basın Kartı Yönetmeliğinde yapılan değişiklikle iptali kolaylaştırıldı

Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü’nün Cumhurbaşkanlığı İletişim Daire Başkanlığı’na bağlanmasının ardından yayımlanan yönetmelikte basın kartı verilmesi zorlaştırılırken iptalleri kolaylaştırıldı.

Lisans ve lisansüstü kişilere süre 6 aya indirildi…

Basın kartlarına ilişkin usul ve esaslar Resmi Gazete‘de yayımlandı. Buna göre, meslekle ilgili bir lisans veya lisansüstü programından mezun olanlar için basın kartı alma süresi altı aya indirildi. Kartın verileceği kişilerde aranan şartlar ve iptal edileceği hallerin belirtildiği kararla iptallerin kolaylaştırıldığı belirtildi.

Bekleme süresi 12 ay

Diğer lisans veya meslekle ilgili bir ön lisans programından mezun olanlar için basın kartı alma süresi dokuz ay, ön lisans mezunları için 12 ay ve lise mezunları için on sekiz ay olarak belirlendi.

Basın yayın kuruluşu sahipleri veya tüzel kişi temsilcileri ile yönetim kurulu başkanları için de bekleme süresi 12 ay olarak belirlendi.

Kartın verileceği kişilerde aranan şartlar ve iptal edileceği haller ise şöyle:

İşte o maddeler…

 

işte o maddeler…..
Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica