Genel

Başkan Akçiçek Artvin gezginlerini tulumla karşıladı

Başkan Akçiçek Artvin gezginlerini tulumla karşıladıArtvin’e bu yıl ikinci geziyi düzenleyen KARBAFED Yönetim Kurulu üyeleri ve Artvin’e seyahate gelenler, Kemalpaşa Belediye Başkanı Akçiçek’i ziyaret etti. detaylar haberimizde…

Başkan Akçiçek Artvin gezginlerini tulumla karşıladı

Ufuk BAGAN ( Hür Kocaeli ) Artvin- Kocaeli Artvin Batum Havalisi Dernekleri Federasyonu’nun bu yıl ikincisini düzenlediği, Artvin’i görmeyen Artvinlilere yönelik gezinin üçüncü durağı, Kemalpaşa ilçesi oldu. Artvin’in en doğusundaki ilçenin Belediye Başkanı Ergül Akçiçek, KARBAFED Başkanı Mikail Kalyoncu, Basından Sorumlu Başkan Yardımcısı Selçuk Çelebi, Yönetim Kurulu üyeleri Arzu Yıldırım ve Hasan Basri Başbay ile geziye katılanları, belediye binasının önünde tulum eşliğinde Artvin ezgileri ile karşıladı.

Kalyoncu Akçiçek’e Kocaeli Gazetelerini ulaştırdı

Kalyoncu ve Çelebi, başkan Akçiçek’e sunum yaptı

Kapıdaki karşılamanın ardından başkanın makamına geçilirken, KARBAFED Başkanı Mikail Kalyoncu ve Selçuk Çelebi, geçen ay düzenlenen ve Kocaeli’deki görev yapan gazetecilerin Artvin gezisi sonrası bölge ile çıkan haberlerinin kupürlerinden oluşan bir dosyayı başkana sundu.

“Seçilen başkan, herkesin başkanıdır”

Ziyarette konuşan KARBAFED Yönetim Kurulu Başkanı Mikail Kalyoncu, belediye başkanlığının önemin değinerek, “Seçim sürecinde siyasi partiler yarışır. Seçimin bitmesiyle parti olayı biter. Seçilen başkan, herkesin başkanıdır. Saygı duyulması gerekir. Siyasi yöneticilerimizden bunu istiyoruz” dedi.

Kemalpaşa hatırası

“Her şey Kemalpaşa’nın kalkınması için”

Cumhuriyet Halk Partisi’nden ikinci dönem belediye başkanı seçilen Ergül Akçiçek de; “Yerel seçimler bir hizmet yarışıdır. Bizler seçimi kazandıktan sonra parti rozetimizi çıkardık. Gördüğünüz gibi makam odamızın kapısı her zaman ve herkese açık. Ben partilimiz değil, bütün Kemalpaşalıların belediye başkanıyım. Bizim derdimiz Kemalpaşa. Her şey Kemalpaşa ilçemizin kalkınması ve daha iyi yerlere gelmesi için” diye konuştu.

“Kemalpaşa’dan ayrılış tulum ve horon ile oldu”

Mikail Kalyoncu’nun KARBAFED’in çalışmaları ile ilgili başkan Ergül Akçiçek’i bilgilendirdi. Kocaeli’de yaklaşık 600 bin Artvin kökenli vatandaşın yaşadığına değinen Kalyoncu, “Hemşerilerimizi bir araya getirmek, kültürümüzü yeni nesil gençlerimize aktarmak, kadınlarımızı üreten bireyler yapmak başlıca görevimiz” derken, KARBAFED Basından Sorumlu Başkan Yardımcısı Selçuk Çelebi de basın olarak her zaman yanlarında yer alacaklarını söyledi.

Yolculuk Hopa’ya…

Sohbetin ardından Kemalpaşa Belediye Başkanı Ergül Akçiçek’i ziyaret eden KARBAFED yönetimi ve geziye katılanlar, başkan ve Kemalpaşalılarla tulum eşliğinde horon oynadı ve ilçeden ayrıldı. Başladığı günden bu yana mükemmel geçen gezi, Hopa ve Arhavi haberimizle devam edecek.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica