Genel

Başkan Hürriyet: “İzmit’in Kurtuluşunun 100’üncü yılının gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz”

Başkan Hürriyet: “İzmit’in Kurtuluşunun 100’üncü yılının gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz” … Hürriyet, “100 sene önce vatanının bağımsızlığını her duygudan üstün gören aziz milletimiz, düşmana karşı verdiği haklı mücadele sonucu olarak Anadolu’nun işgal edilemeyeceğini tüm Dünyaya duyurdu” dedi. detaylar haberimizde…

Başkan Hürriyet: “İzmit’in Kurtuluşunun 100’üncü yılının gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz”

İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet, İzmit’in düşman işgalinden kurtuluşunun 100’üncü yıldönümü sebebiyle bir mesaj yayınladı

Mesajında İzmit’in kurtuluşunun 100’üncü yıldönümünü kutlamanın gurur ve mutluluğu içerisinde olduklarını belirten Hürriyet, “İzmit’imizin düşman işgalinden kurtuluşunun 100’üncü yıldönümünü kutlamanın gururunu yaşıyoruz. 100 sene önce vatanının bağımsızlığını her duygudan üstün gören aziz milletimiz, düşmana karşı verdiği haklı mücadele sonucu olarak Anadolu’nun işgal edilemeyeceğini tüm Dünyaya duyurdu.

ATATÜRK DEVRİMLERİNİN IŞIĞINDA

Tarihin hiçbir döneminde esareti kabul etmeyen, karakteri yüksek Türk Milletinin İzmit’te ateşle imtihan olduğu günün 100’üncü seneyi devriyesinde ulusal bağımsızlığımızı sonsuza dek yaşatmanın tek şartının Atatürk devrimlerinin ışığında azimle ilerlemek olduğunu bir kez daha anlıyoruz.

RAHMET, ŞÜKRAN VE MİNNETLE

Bağımsızlığımızı ve özgürlüğümüzü bize yeniden kazandıran ve kurduğu Cumhuriyet ile Türk Milletinin kaderini değiştiren başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere Kara Fatma’yı, İpsiz Recep’i, Yahya Kaptan’ı, Tercüman Ahmet’i, Gebeşoğlu Mehmet’i, Hamidiyeli Zabıoğlu Hasan’ı, Hacı Emrullah Küçük’ü ve bu toprakları vatan yapan tüm aziz şehitlerimizi rahmet, şükran ve minnetle anıyorum” ifadelerini kullandı.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica