Ekonomi

Başkan Hürriyet projeleriyle bir kez daha örnek oldu

Başkan Hürriyet projeleriyle bir kez daha örnek oldu … Zirvede, yerel üreticilerin ve kooperatiflerin ürünlerini aracısız olarak halka ulaştıran projeler arasında İzmit Belediyesi’nin Çınar Halk Market’i diğer belediyelere örnek gösterildi. detaylar haberimizde…

Başkan Hürriyet projeleriyle bir kez daha örnek oldu

Başkan Hürriyet projeleriyle Tarımsal Kalkınma Zirvesinde örnek oldu
Başkan Hürriyet projeleriyle Tarımsal Kalkınma Zirvesinde örnek oldu

CHP’li belediyelerin tarıma verdiği desteklerin değerlendirilmesi, kamuoyuna tanıtılması ve bundan sonraki yol haritasının belirlenmesi amacıyla İstanbul’da düzenlenen “CHP’li Belediyeler Tarımsal Kalkınma Zirvesi’ dün başladı. 2 Ekim’e kadar devam edecek olan ve 160 belediyenin yanı sıra 300’ün üzerinde tarım kooperatifinin katıldığı zirvede, yerel üreticilerin ve kooperatiflerin ürünlerini aracısız olarak halka ulaştıran projeler arasında İzmit Belediyesi’nin Çınar Halk Market’i diğer belediyelere örnek gösterildi.

ÜRETİCİDEN TÜKETİCİYE, ARACI YOK

Tarımsal Kalkınma Zirvesi’nde, “Cumhuriyet Halk Partili Belediyelerin Tarım, Kırsal ve Sosyal Hizmet Çalışmaları” konulu sunum yapan CHP Bursa Milletvekili Orhan Sarıbal, İzmit Belediyesi’nin geçtiğimiz günlerde açılışını yaptığı Çınar Halk Market’i diğer büyükşehir belediyeleriyle birlikte tüm Türkiye’ye örnek gösterdi. Yerel üreticiler ve kooperatiflerin ürünlerini aracısız olarak uygun fiyata halka ulaştıran İzmit Belediyesi Çınar Halk Market açılışından kısa bir süre geçmesine rağmen Türkiye’ye örnek oldu.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica