Siyaset

Başkan Hürriyet Üçyol esnafının sorunlarını dinledi

Başkan Hürriyet Üçyol esnafının sorunlarını dinledi…  İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet; “Üçyol esnafıyla buluştu.Ziyaretinde tek tek tüm esnafı dinleyen Hürriyet; “Beni kızınız gibi bağrınıza bastınız. Hepinizin sorunlarına çözüm üretmeye çalışacağım.” dedi. …detaylar haberimizde…

Başkan Hürriyet Üçyol esnafının sorunlarını dinledi

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, “Anlat İzmit Söz Sizde” etkinlikleri kapsamında Üçyol esnafıyla kahvaltıda bir araya geldi.Hürriyet bütün esnafla sohbet ederek,sorunlara çözüm bulacağına dair söz verdi.

“Sen anlat İzmit dedik”

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet vatandaşları bire bir dinlemeye devam ediyor. Başkan Hürriyet “Anlat İzmit Söz Sizde” etkinlikleri kapsamında Üçyol esnafıyla buluştu. Üçyol Atatürk Heykeli Meydanı’nda esnaf ve vatandaşlara buluşan Hürriyet vatandaşların sorun ve ihtiyaçlarına karşı çözüm önerileri sundu. Programa Başkan Hürriyet’in yanı sıra CHP İzmit İlçe Başkanı Hakan Çakar, bölgenin mahalle muhtarları, İzmit Belediyesi başkan yardımcıları, İzmit Belediyesi birim müdürleri de katıldı. Başkan Hürriyet programın ardından esnaf ziyaretinde bulundu.

“Elimizden geldiği kadar sorunlara çözüm bulacağız”

Programda sözü ilk alan İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet; “Elimizden geldiği kadar sorunları ve ihtiyaçları yerinde dinlemeye çalışıyoruz. Bu yüzden mahalle buluşmalarımıza ‘Sen anlat İzmit’ dedik. Bu toplantılarla birlikte hem bir araya geliyoruz hem de eksiklikleri sorunu yaşayanlardan dinleyip, çözüm önerileriniz de yine bölge sakinlerinden dinliyoruz” dedi.

“Bana kızınız gibi sahip çıktınız”

Hürriyet sözlerini; “Sorunların hepsini birden çözemiyoruz. Ama öncelikle tasarruf etmeye ve şeffaf olmaya çalışıyoruz. Bütün projelerimizi ve programlarımızı canlı olarak yayınlıyoruz ki vatandaşımızda bilgi sahibi olsun.Bu bölge benim yaşadığım bir mahalledir. Tüm dostlarımız burada bana kızı gibi sahip çıktılar. Beni böyle güler yüzle karşıladığınız için her birinize teşekkürlerimi sunuyorum.” şeklinde sürdürdü.

“Whatsapp iletişim hattı kurduk”

Başkan Hürriyet; “Eylül ayında tüm belediyelerin stratejik planı çıkacak. Bizde bu toplantılarla birlikte Eylül ayında oluşturacağımız stratejik plan için önerilerinizi alıyoruz. Ayrıca whatsapp iletişim hattı kurduk. Bu uygulamamızla birlikte sizlerin yani vatandaşlarımızın şikâyetlerini anında tespit edebiliyoruz” dedi.

“Trafiğe açılsın istiyoruz”

Başkan Hürriyet’in ardından söz alan Üçyol esnaflarından Güray Konca, “Ben Üçyol Taksi’nin olduğu yerde esnaflık yapıyorum. Bu sokak uzun yıllardır trafiğe kapalı bu durum bizi rahatsız ediyor. Ben de esnafım, taksicide esnaf ama buna bir çözüm bulunması gerekiyor” dedi.

“Araç hatalı park yapıyor”

Bölge esnaflarından Suat Aktaş ise, “Üstünlük Sokak tek yön trafiğe açıktı fakat çift yön yaptılar. Hal böyle olunca araçlar yolun bir yönünü park olarak kullanıyor. Bu sorun bizlerin rahat çalışmasını engelliyor” dedi. Bir diğer esnaf Hatice Aydın Eminler ise; “Ben bölgemize kağıt atıkları için çöp konteynırı istiyorum” dedi.

“Kurallara uymamız gerekiyor”

Ardından tekrar konuşan İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet; “Hep birlikte kurallara uymamız gerekiyor. Hem çevre temizliği hem de kent düzenlenmesi adına kurallara uymamız gerekiyor. Kaldırımların sınırlar dahilinde kullanılması sizlerden ricam ve dileğimdir. Yayalara saygı gösterilmesi gerektiğini düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Yandex.Metrica