Genel

Başkan Hürriyet’e Alex Yordanov sürprizi

Başkan Hürriyet’e Alex Yordanov sürprizi

İzmit’te faaliyet gösteren 14 Balkan derneği ile Balkan ülkelerinde bir dizi ziyaretlerde bulunan İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’i, Bulgaristan’da Kocaelispor’un efsane futbolcusu Alex Yordanov karşılayarak sürpriz yaptı

Balkan dernekleriyle birlikte Yunanistan ve Makedonya’yı ziyaret eden İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet son olarak Bulgaristan ziyaretinde bulundu. Başkan Hürriyet’in Bulgaristan’a geleceğini duyan Yordanov, Plovdiv şehrinde Hürriyet’i karşılayarak büyük bir sürpriz gerçekleştirdi. Alex Yordanov’u geçtiğimiz yıl İzmit Belediyesi tarafından düzenlenen 2. Kocaelispor Taraftar Bilgi Yarışması’na onur konuğu olarak getiren Başkan Hürriyet, ünlü sporcuyu karşısında görünce hem şaşırdı hem de mutlu oldu. 2002 yılında Kocaelispor ile Türkiye Kupası kazanan Bulgar milli takımının eski oyuncusu Alex Yordanov’u karşılarında gören Balkan derneği temsilcileri de bir hayli sevindi ve bol bol hatıra fotoğrafı çektirdi.

YORDANOV, “KOCAELİSPOR’A ÇOK ÜZÜLDÜM”

Bir yıl sonra Başkan Hürriyet ile birlikte hasret gideren efsane futbolcu Kocaelispor’un bu yıl küme düşmesinden dolayı üzüntülerini dile getirerek, “İnşallah bu sene tekrar çıkacaksınız. Kocaelispor’u yakından takip etmeye devam ediyorum. Düştüğüne çok üzüldüm ama bu yıl çıkacağına inanıyorum. Benden herhangi bir yardım istenirse seve seve yardımcı olmaya hazırım. İzmit’e ve tüm Kocaelisporlulara selamlarımı ve sevgilerimi gönderiyorum” dedi.

HÜRRİYET, “BİZ ALEX’İ, ALEX DE İZMİT’İ UNUTMADI”

İzmit Belediyesi’nin Balkan ülkeleriyle kurduğu dostluklardan dolayı da bir hayli mutlu olduğunu söyleyen Yordanov, “Ben yarı İzmitli sayılırım. Bulgaristan ile yapmayı düşündüğünüz iş birliklerinde bana düşen görev olursa seve seve gönüllü olmaya hazırım” diyerek Başkan Hürriyet’in yüzünü güldürdü. Kendisine İzmit’e özel Çınar yaprağı hediye eden Başkan Hürriyet, “Bulgaristan’da Alex Yordanov’un bizleri ziyaret etmesi beni son derece mutlu etti. Biz ‘İzmit Unutmaz’ demiştik, o da ‘Alex Unutmaz’ diyerek karşılık verdi. Umarım bu dostluk böyle sürüp devam eder” diyerek Yordanov’a teşekkür etti.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica