Siyaset

Başkan Hürriyet’ten bir ilk daha

Başkan Hürriyet’ten bir ilk daha… İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet bir yenilik daha gerçekleştirdi. Hürriyet, gün içerisinde zamansız çıkarılan çöpler ve İzmit’in dar sokaklarındaki çöplerin toplanılması için “Çöp Taksi” projesini hayata geçirdi. detaylar haberimizde…

Başkan Hürriyet’ten bir ilk daha

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet bir yenilik daha gerçekleştirdi. Hürriyet, gün içerisinde zamansız çıkarılan çöpler ve İzmit’in dar sokaklarındaki çöplerin toplanılması için “Çöp Taksi” projesini hayata geçirdi.Çevreci kimliğiyle bilinen ve bu konuda farkındalık oluşturmak için büyük çabalar gösteren İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, bir ilke daha imza attı. Dar sokaklarda çöplerin toplanılmasında ve şehir merkezinde çöp toplanma saatlerinin dışında çıkarılan çöplerin alınmasında kullanılan çöp taksi; görüntü kirliliğine sebep olmadan, vatandaşları rahatsız etmeden aktif bir şekilde kullanılmaya başlanıldı.

“Her şey daha temiz bir İzmit için”

Çöp taksinin faaliyete geçirilmesiyle ilgili konuşan İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, “Daha temiz bir İzmit için çalışıyoruz. Göreve geldiğimiz ilk günden itibaren temiz çevre ve temiz bir İzmit için birçok projeye ve farkındalık faaliyetlerine imza attık. Çöp taksi uygulaması da vakitsiz ve gelişi güzel çıkartılan çöplerin etrafa herhangi bir olumsuzluk arz etmeden ortadan kaldırılması için uygulamaya geçirildi. Bu uygulama ile birlikte hem dar sokaklarda ki çöpler kolaylıkla toplanıyor hem de şehir merkezinde çöpler kimseye rahatsızlık verilmeden rahatlıkla toplanabiliyor” ifadelerini kullandı.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Yandex.Metrica