İGF

Başkan Soyer: “Perde hiç kapanmasın ve iyi ki tiyatro var”

İZMİR(İGFA)- İzmir Şehir Tiyatroları 70 yıl aradan sonra seyirciisi ile buluşuyor. Şehir Tiyatroları’nın açılışında konuşan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, “İnsanın içi içine sığmaz; öyle bir duygu yaşıyorum. Bu tarihi binada 70 yılda bir olan bir şeyi bugün birlikte yaşıyoruz” dedi.

Azizname oyunu ile iyi seyirci karşısında çıkacak olan Şehir Tiyaroları açılışına Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir İl Başkanı Deniz Yücel ve eşi Gönenç Bilgen Yücel, İYİ Parti İzmir İl Başkanı Hüsmen Kırkpınar ve eşi Figen Kırkpınar, eski CHP İzmir Milletvekili Zeynep Altıok Akatlı, İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Mustafa Özuslu ve eşi Müyesser Özuslu, İzmir Büyükşehir Belediyesi İkinci Başkan Vekili Suat Çağlayan, İzmir Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Nilay Kökkılınç, İZBBŞT Genel Sanat Yönetmeni Yücel Erten ve sanat dünyasından çok sayıda isim katıldı. 

İzmir Şehir Tiyatrosu, pandemi ve kısıtlı seyirci uygulaması nedeniyle 3 Ekim’e kadar gala gösterimine İzmir Devlet Opera ve Balesi Elhamra Sahnesi’nde devam edecek. Gala’nın ardından Azizname, 6 Ekim’den itibaren İzmir Sanat’ta İzmirli izleyicilerle buluşmaya devam edecek. 

 

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica