İGF

Batman Emniyeti, Ocak ayı çalışmalarını paylaştı

Batman Emniyet Müdürlüğü, kent genelinde pandemi sürecinde alınan tedbirlerin yanı sıra suçların önlenmesi, suçluların yakalanması, kamu güvenliği ve emniyetinin sağlanması amacıyla yeni yılın ilk ayında yapılan çalışmaları açıklandı.

BATMAN (İGFA) – Batman Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Asayiş Şubesi ekipleri, yeni yılın ilk ayında yaptıkları faaliyetleri kamuoyuyla paylaştı.

Batman’da 1-31 Ocak 2021 tarihleri arasında 108 olayı aydınlatan polis, kent genelindeki çalışmalarda 22 bin 26 şahıs ve 4 bin 265 aracı sorguladı. Ekipler, kasten yaralama, yağma, cinsel taciz, kişiyi hürriyetinden yoksun kılma, görevi kötüye kullanma, fuhşa yer temini ve aracılık ve kumar oynanması için yer ve imkân sağlama suçlarının yanı sıra, 62 hırsızlık olayı, 2 kapkaç olayı, 7 motosiklet hırsızlığı olayı, 2 oto hırsızlığı, 7 yankesicilik-dolandırıcılık olayı, 4 adet çalıntı malzemenin sahiplerine teslim edilmesi gibi toplam 108 olayı aydınlattı.

FİRARİ 172 KİŞİ YAKALANDI

Bu arada çeşitli suçlara karışan 89 şüpheli şahıs ve çeşitli suçlardan aranan 172 şahıs yakalanarak adli mercilere sevk edildi. Kayıp olarak aranan 17 şahıs bulunarak ailelerine teslim edildi. Yapılan çalışmalarda 25 tabanca, 6 av tüfeği olmak üzere toplam 31 silah ele geçirildi. Ocak ayının son günü Türkiye genelinde eş zamanlı olarak aranan şahıslara yönelik yapılan operasyonlarda ise, 15 ayrı adrese yapılan eşzamanlı baskında kesinleşmiş hapis cezaları bulunan 15 şahıstan 6’sı yakalandı. Şahısların toplam 59 yıl 8 ay 15 gün hapis cezaları bulunduğu kaydedildi. 

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica