İGF

Batman Kitap Fuarı’nda 800 Bin liralık hediye çeki

Birçok ünlü yazar ve yaklaşık 90 yayınevinin katılacağı Batman Kitap Fuarı, 4 Kez kapılarını açıyor. Valilik ve Emniyet Müdürlüğünü ayıran yolda kurulan fuar, 12 gün devam edecek.

Veysi ARSLAN( Batman Haber)- Aralarında Gazeteci Nedim Şener, MasterChef Türkiye aşçılık yarışması üyesi, şef Somer Sivrioğlu, İhsan Süreyya Sırma, Najla Tammy Kepler ve Mustafa Armağan gibi yazar ve ünlü isimlerin yanısıra, Türkiye’nin ünlü yayınevlerinin de yer alacağı 4 Batman Kitap Fuarı bugün kapılarını kitapseverlere açıyor. Fuar 7 Kasım tarihine kadar kitapseverleri ağırlayacak.

 Devam eden çalışmaları inceleyen Vali Hulusi Şahin, Batman Kitap Fuarı’nın artık gelenekselleştiğini belirterek, “Kitap fuarını Valilik ve Belediye birlikte yapıyoruz. Fuar süresince pandemi tedbirleri uygulanacak. Girişlerde HES kodu sorgulaması yapılacak ve aşı olanlar fuarı ziyaret edebilecek. Bütün vatandaşlarımızı ve kitapseverleri 27 Ekim’de başlayıp, 12 gün sürecek olan Batman Kitap Fuarı’na bekliyoruz” diye konuştu. Merkez ve ilçeler de dahil olmak üzere binlerce öğrenciyi servislerle kitap fuarına taşıyacaklarını belirten Vali Şahin, “Öğrencilerimizi kitapla buluşturuyoruz. Kendilerine hediye çekleri veriyoruz. Geçen yıl kitap fuarında 450 bin lira değerinde hediye çeki dağıtmıştık. Bu yıl 800 bin lira değerinde hediye çeki dağıtacağız. Öğrencilerimiz aldıkları bu hediye çekleri ile beğendikleri kitapları alabilecekler. Amacımız okuyan bir gençlik ve okuyan bir nesil üretmektir” dedi.

 

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica