https://www.kocaeli.bel.tr/
Sağlık

Batman’lı Güler Solmaz 38 yaşında meme kanserini yendi

Batman’da 38 yaşındaki kadın Batman Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde yapılan başarılı tedavi ile meme kanserini yendi. detaylar haberimizde…

Batman’lı Güler Solmaz 38 yaşında meme kanserini yendi

BATMAN (İGFA) – Batman’da 38 yaşındaki Güler Solmaz, kitle şikâyeti ile Batman Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne müracaat etti. Yapılan tetkiklerde hastaya, meme kanseri teşhisi kondu. Erken teşhis ve Op. Dr. Vedat Deniz’in başarılı operasyonu ile kanserli kitle temizlendi. Modifiye Radikal Mastektomi ile tedaviyi gerçekleştirdiklerini belirten Dr. Deniz “Erken teşhisin hayat kurtardığına bir kez daha şahit olduk. Herhangi bir şüphesi olan hastaların mutlaka Genel Cerrahi uzmanı tarafından muayene edilmesi, 40 yaşından itibaren de radyolojik tetkikler ile birlikte rutin takibe alınması gerekmektedir” diye konuştu.

“ÖLECEKMİŞİM GİBİ HİSSETTİM”

Başarılı tedaviyle sağlığına kavuşan 38 yaşındaki Güler Solmaz ise, kanser olduğunu söylediklerinde dünyasının başına yıkıldığını söyledi. Önce ameliyat olmaktan korktuğunu, belirten Solmaz, “Hemen ölecekmişim gibi hissettim. Fakat doktorumun benimle konuşması bana çok iyi geldi bana güven verdi. Başka merkezlerde yapmayı düşünmüştüm vazgeçtim. Şimdi daha iyiyim. Tüm sağlık çalışanlarından Allah razı olsun” dedi.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
[bws_google_captcha]
Kapalı
Kapalı