Genel

Baver kod adlı terörist her yerde aranıyor

Baver kod adlı terörist her yerde aranıyor Sansasyonel bir eylem için İstanbul’a geldiği belirlenen ‘Baver’ kod adlı PKK’lı il genelinde aranıyor. Baver kod adlı terörist her yerde aranıyor detaylar haberimizde…

Baver kod adlı terörist her yerde aranıyor

İstanbul Emniyet Müdürlüğü‘ne bağlı Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ile İstihbarat Şube Müdürlüğü ekipleri, sansasyonel bir eylem için İstanbul’a geldiğini belirlediği terör örgütü PKK üyesi ‘Baver’ kod adlı Yunus Sanamalı’nın yakalanması için çalışma başlattı.

Sık sık yerini değiştiriyor

Yakalanmamak için çeşitli sahte kimlikler kullandığı; ve sık sık kaldığı yeri değiştirdiği belirlenen şüphelinin fotoğrafları kısa sürede yakalanması için basın mensuplarıyla paylaşıldı. Sanamalı’nın da aralarında olduğu toplam 3 kişinin yakalanması için polis ekiplerin aralıksız çalışmaları devam ediyor.

Yardım eden kişiler tutuklandı

TEM ekipleri, yaptığı operasyonlarda Sanamalı’ya barınma; ulaşım ve lojistik destek sağladığı iddiasıyla geçtiğimiz günlerde yaptığı operasyonlarda 14 kişiyi yakalayarak gözaltına alınmıştı. Dün adliyeye sevk edilen şüphelilerden 6’sı tutuklanırken 8’i adli kontrol şartıyla serbest bırakılmıştı.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica