Genel

Bayram kutlamayı içimize sindirmeyi nasıl beklersiniz?

Bayram kutlamayı içimize sindirmeyi nasıl beklersiniz? Toplumsal yaşam içinde, halkı ilgilendiren tüm olayları izlemek, araştırmak, haber yapmak ve görüşünü özgürce ifade etmek gazetecilik mesleğinin gereğidir. Bayram kutlamayı içimize sindirmeyi nasıl beklersiniz? detaylar haberimizde…

Bayram kutlamayı içimize sindirmeyi nasıl beklersiniz?

Sansürün kaldırılışının 110. yılında, Türk basınının sansürle mücadelesi sürüyor. Kılıç, “Basın özgürlüğü güvence altına alınmadıkça, gazetecinin haber yazma, halkın haber alma hakkı engellendikçe, işsiz gazeteci sayısı artıkça Basın Bayramını kutlamayı nasıl içimize sindirmemizi beklersiniz” dedi.

İnternet Gazeteleri Derneği başkanı Soner Kılıç’ın Basın Bayramı mesajı şöyle:

“Gazetecilerin haber ve araştırmalarını yaparken özgür bir ortamda çalışacağı günleri özlemle bekliyoruz. Toplumsal yaşam içinde, halkı ilgilendiren tüm olayları izlemek, araştırmak, haber yapmak ve görüşünü özgürce ifade etmek gazetecilik mesleğinin gereğidir. Gazetecinin ifade özgürlüğü ‘sansür’ ve ‘otosansür’ yoluyla engellenmeye devam ediyor. Haberciler, yaptıkları haberler nedeniyle astronomik tazminat davalarına maruz kalırken, 144 gazeteci de tutuklu bulunmaktadır. Basın sektöründe küçülmek hatta kapanmak zorunda kalan kurumlarla birlikte işsizlik de sürekli artıyor. Basın özgürlüğü güvence altına alınmadıkça, gazetecinin haber yazma ve halkın haber alma hakkı engellendikçe, işsiz gazeteci ordusuna her gün yeni arkadaşlarımız eklendikçe Basın Bayramını kutlamayı nasıl içimize sindirmemizi beklersiniz?”

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica