Genel

Bayramda yola hangi yollardan ne zaman çıkılmalı

Bayramda yola hangi yollardan ne zaman çıkılmalı Trafiğin yoğun olduğu bölgeler ve yola çıkmak için ideal saatler belirlendi. Bayram tatilinde yola çıkacak olan İstanbullulara sabah 10.00 veya akşam 21.00 saatlerini öneriliyor. Bayramda yola hangi yollardan ne zaman çıkılmalı detaylar haberimizde…

Bayramda yola hangi yollardan ne zaman çıkılmalı

Kurban Bayramı tatili için İstanbul’dan yola çıkacak milyonlarca kişiye yardımcı olacak bir araştırma yapıldı. Interpress’in Yandex Navigasyon tarafından yapılan araştırmadan edindiği bilgilere göre, trafiğin yoğun olduğu bölgeler ve yola çıkmak için ideal saatler belirlendi. Kurban Bayramı tatilinin, 30 Ağustos Zafer Bayramı tatiliyle birleştirip 10 güne çıkmasıyla vatandaşların büyük çoğunluğunun 25 Ağustos Cuma gününden yola çıkması beklenirken, yapılan analizde İstanbul’un her iki yakasından da ideal yola çıkış saatleri sabah 10.00’dan önce veya akşam 21.00’den sonra olarak tespit edildi.

Yapılan analize göre Anadolu Yakası’nda İstanbul çıkışı yönünde E5’te Uzunçayır-Maltepe-Pendik arasında, TEM’de ise Sultanbeyli-Kurtköy arasında sürücüleri yoğun bir trafiğin beklediği saptandı. Avrupa Yakası’nda Anadolu istikametindeyse Mahmutbey Gişeler ve Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nün bağlantı yollarında büyük ölçüde trafik sıkıntısının yaşanmasının öngörüldüğü belirlendi.

Uzunçayır-Maltepe-Pendik arasına dikkat

Anadolu Yakası’nda Avrasya Tüneli’nin çıkışında 30 dakikadan fazla süren bir yoğunluk yaşandı. Uzunçayır ve Kozyatağı bölgelerinin yoğunluklarının da eklenmesiyle sürücüler Pendik’e kadar ciddi bir trafiğin ortasında kaldı. Geçtiğimiz Ramazan Bayramı’nda Uzunçayır-Maltepe arası bekleme süresi 43, Maltepe-Pendik arası ise 34 dakika olarak kaydedildi.

Trafik çilesinden kurtaracak ALTERNATİF yollar

Geçtiğimiz bayramda, Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nden Ataşehir’e gelindiğinde TEM üzerinde bekleme süresi 45 dakikaya kadar çıkan yoğun bir trafiğin oluştuğu belirlendi. Sultanbeyli-Kurtköy arasında da sürücülerin gözünü korkutacak nitelikte yoğunluk yaşandı. Yandex Navigasyon, bu yoğunluktan kaçmak isteyenlere Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nden kuzey çevre otoyoluna bağlanmayı öneriyor. Bu alternatif rota, Avrupa Yakası’ndan Anadolu Yakası’na hareket edecek sürücüleri en az 2.5 saatlik bir trafik çilesinden kurtarma potansiyeli taşıyor.

Anadolu-Avrupa yönünde ise 15 Temmuz Şehitler Köprüsü üzerindeki çalışmalar nedeniyle trafikte 1 saatlik bir bekleme süresi yaşandı. Bu durum göze alındığında Anadolu-Avrupa yönünde 32 dakikalık bekleme süresiyle Fatih Sultan Mehmet Köprüsü daha iyi bir alternatif olarak gözüküyor.

Tem’de AVRUPA-ANADOLU yönünde trafik MAHMUTBEY gişelerden başlıyor

Sürücüler Avrupa Yakası’na geçtikten sonra E5’te Haliç-Bahçelievler arasında bekleme süresi 33 dakikaya çıkan bir trafikle karşılaşıyor. TEM’de ise trafik Mahmutbey Gişeler’den başlıyor ve Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nün bağlantı yolundaki kamyonların katılımıyla 34 dakikaya çıkıyor. Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nün bağlantı yolunda, gişelerden ve sonrasındaki yoğunluktan kaynaklanan 1 saati aşkın süren bir trafik yaşanıyor.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica