Ekonomi

Bedelli askerlik 2020 yılına kadar 37 celp halinde yapılacak

Bedelli askerlik 2020 yılına Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar açıklamasında bedelli askerlik yükümlülerinin hangi celp döneminde, hangi ile gideceklerinin gelecek hafta açıklanacağını söyledi. Bedelli askerlik 2020 yılına

Bedelli askerlik 2020 yılına …

37 celp döneminde bitecek…

Bedelli askerliğin 24 Kasım 2018 ile 7 Şubat 2020 arasında 37 celp halinde yapılacağını da belirten Akar, il ve birliklerin haftaya açıklanacağını ifade etti…

Akar, yaptığı açıklamada, bedelli askerlikteki çalışmaların son aşamaya geldiğini belirtti.

“634 bin 415 kişi işlemlerini tamamladı”

“Şu ana kadar bize müracaat eden toplam 634 bin 415 gencimiz işlemlerini tamamladı.” diyen Akar, son işlemlerin de askerlik şubelerinde tamamlanmak üzere olduğunu bildirdi.

“Bedelli 3. dönemden 13 bin 555 kişi yarın terhis olacak”

Müracaatlarını yapanlardan iki celp döneminde toplam 54 bin 36 yükümlünün bedelli askerlik temel eğitiminin gerçekleştiğini belirten Akar, 3. celp dönemindeki 13 bin 555 kişinin de yarın temel eğitim safhasını tamamlayarak terhis olacaklarını söyledi. Bakan Akar, şöyle konuştu:

“Bedelli askerlik 92 birlik genelinde tamamlanacak”

“Bunların dışında kalan gençlerimizin bedelli askerlik kapsamında yapacakları eğitim çalışmaları 24 Kasım 2018 ile 7 Şubat 2020 arasında toplam 37 celp halinde icra edilecektir. Bu gençlerimizin eğitim faaliyetleri 48 ilimizde kara, deniz ve hava ile Jandarma Genel Komutanlığına ait toplam 92 birliğimizde gerçekleşecektir. Bunlarla ilgili çalışmalarımız son aşamasına geldi. Önümüzdeki hafta bu gençlerimizin ne zaman, hangi ilde, hangi birlikte temel eğitim görevini yapacakları kamuoyuyla paylaşılacaktır.”

“Kaza raporunu kamuoyuyla paylaşacağız”

Hakkari Süngü Tepe Üs Bölgesinde yaşanan kaza sonrası, patlamayla ilgili hazırlanan rapora ilişkin soruya da Bakan Akar, “Kara Kuvvetleri Komutanlığımız ve Genelkurmay Başkanlığımız tarafından yapılmakta olan idari ve teknik soruşturmanın son aşamasına gelinmiş bulunuyor. Bu rapor bize ulaşır ulaşmaz kamuoyuyla paylaşacağız.” yanıtını verdi.

***

Patlama hakkında yetkili ağızdan açıklama:

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar Hakkari’de meydana gelen patlama olayı ile ilgili yaptığı açıklamada; “Namlu gerisinde oluşan yüksek basınçtan kaynaklanan alevin, patlamaları tetiklediğini ilk bulgu olarak söyleyebilirim. Bu kazada kesinlikle hiçbir dış etki söz konusu değildir. Hem doğu; güneydoğuda hem Irak’ın kuzeyinde hem de diğer bölgelerde; terörle mücadeleyle ilgili faaliyetlerimiz yoğun şekilde artan azim ve kararlılıkla devam etmektedir” dedi.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica