Siyaset

Belediye olarak Kartepe’de vatandaşı üretime teşvik edeceğiz

Belediye olarak Kartepe’de vatandaşı üretime teşvik edeceğiz CHP Kartepe Belediye Başkan adayı Cumhur Karakadılar hemşehri derneklerini ziyaret etmeye devam ediyor. detaylar haberimizde…

Belediye olarak Kartepe’de vatandaşı üretime teşvik edeceğiz

CHP Kartepe Belediye Başkan adayı olan Cumhur Karakadılar seçim çalışmalarına devam ederken hemşeri dernekleriyle de bir araya geliyor. Karakadılar Anadolulular Derneği, Vanlılar Derneği ve Suadiyeliler Derneğinin ardından son durağı Ordu Hisarcıklılar Köyü derneği Sarımeşe Şubesi oldu. Karakadılar’a bu ziyareti esnasında; CHP Kartepe ilçe başkanı Şeref Kırmızı ve yönetimi, İlçe Kadın Kolları Başkanı Kurtuluş Versan, belediye meclis üyesi aday adayları Tugay Adak, Hasan Bayrak ve Ayla Demir eşlik etti. Ziyaretten ötürü memnuniyetlerini dile getiren Ordu Hisarcıklılar Köyü derneği Sarımeşe Şubesi başkanı Selami İşcan, “Biz bu ziyaretten ötürü çok memnunuz. Çünkü bizi bir dernek olarak dikkate alıp ziyaretimize geldiniz. Bu yüzden sizlere teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Karakadılar yine ziyarette…

Kartepeliler gecesi…

Selami İşcan’ın ardından Ordu Hisarcıklılar Köyü derneği Sarımeşe Şubesi üyelerine seslenen Cumhur Karakadılar, Orduluyuz, Giresunluyuz, Vanlıyız, ama Kartepeliyiz. Öncelikle bir Kartepeli olarak sizleri selamlıyorum. Bu derneklerin büyük önemleri var. Kendi gelenek göreneklerimiz yaşatmak hemşeri derneklerini çok önemsiyoruz. Başkan olduğumuz zaman bu derneklere çok büyük yardımlarımız olacak. Kartepe’ye 10 bin kişilik bir stad yapacağız. Ama o stad da takımlarımızın maçlarından ziyade Kartepe geceleri yapacağız. Bir gece düzenleniyor. Karadenizliler, Akdenizliler, Egeliler ve Doğulular herkes kendi aralarında eğleniyor. Biz o statta Kartepeliler eğlencesi yapıp her beraber eğleneceğiz” şeklinde konuştu.

Karakadılar projelerini anlattı…

“Vatandaşı teşvik edeceğiz…”

Daha sonra üretim ile ilgili yapacağı projeleri hakkında bilgiler aktaran Karakadılar, “Değerli arkadaşlar bizim burası bir köy aslında. Buraların ismini mahalle yaparak insanların yaşam seviyesini arttıramazsın. Biz üretmiyoruz. Bizim Kartepe’nin topraklarına insan eksen insan çıkar. Öyle verimli topraklarımız var. Biz köylümüze çiftçimize destek olacağız. Katma değeri yüksek ürünler yerleştireceğiz. Ziraat mühendislerimiz gelip toprak analizleri yapacak. Hangi bölgede hangi meyve-sebze yetişirse belediye olarak oraya ekim yaparak vatandaşı teşvik edeceğiz ki vatandaş üretsin” ifadelerine yer verdi.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica