Siyaset

Kılıçdaroğlu; ‘Benim söylediklerimi anlayacak kıratta değilsin’

Kılıçdaroğlu; ‘Benim söylediklerimi anlayacak kıratta değilsin’ CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kendisi hakkında sarfettiği sözlerle ilgili Erdoğan’a sosyal medyadan 5 soru yöneltti. Kılıçdaroğlu; ‘Benim söylediklerimi anlayacak kıratta değilsin’ detaylar haberimizde…

Kılıçdaroğlu; ‘Benim söylediklerimi anlayacak kıratta değilsin’

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu hakkında “Bir taraftan tezkereye evet diyeceksin, sonra İdlib’de ölenlerin sorumlusu Erdoğan diyeceksin. Ya sen ne cahil adamsın ya, bu ne mantıksızlık.” ifadelerini kullandı.

Kişisel Twitter hesabından Erdoğan’a 5 soru ile yanıt veren Kılıçdaroğlu, “Sevgili Erdoğan, benim söylediklerimi anlayacak kıratta değilsin. Çünkü söylediklerimi anlaman için önce düşünmeyi ve istişare etmeyi öğrenmen gerekiyor. Şimdi, sana o imkanı da veriyorum. Aşağıdaki 5 soruya cevap vermeyi dene. O zaman zorunlu olarak düşünecek ve benim söylediklerimi daha iyi anlayacaksın…” ifadelerini kullandı.

Kılıçdaroğlu Erodoğan’a şu soruları yöneltti:

1- Durup dururken Türkiye’yi Suriye bataklığının bir parçası haline kim getirdi?

2-Dostu Esad olanın, nasıl oldu da bir süre sonra düşmanı Esed oldu?

3- Kimin zamanında Suriye’deki kendi topraklarımızdan Süleyman Şah Türbesini kaçırmak zorunda kaldık?

4 – Suriye’ye girecek ve 24 saatte Şam’daki Emevi Camii’nde namaz kılacaktık. Nasıl oldu da tam tersi gerçekleşti ve 4 milyon Suriyeli Türkiye’ye girdi?

5 – Türk askerinin İdlib’e girme ve Esad’ın yanında yer alma stratejisi kime ait? Bu kimin yanlış stratejisinin çöktüğünü gösteriyor?

Benim söylediklerimi anlayacak kıratta değilsin – Kemal Kılıçdaroğlu
Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica