Genel

Bir zamanlar yanınızda olduğunu zannettikleriniz ile bir de çakallar var

Bir zamanlar yanınızda olduğunu zannettikleriniz ile bir de çakallar var Eski başbakan Ahmet Davutoğlu: Görünmez ve adı konulmayan koalisyonlar dönemi başlatmamak gerekir. 1 Kasım seçimlerinde, AK Partinin tek başına iktidar olduğunu unutmamak lazım. Bir zamanlar yanınızda olduğunu zannettikleriniz ile bir de çakallar var detaylar haberimizde…

Bir zamanlar yanınızda olduğunu zannettikleriniz ile bir de çakallar var

“Ben de haberlerden duydum”

Türkiye’nin 26. Başbakanı Ahmet Davutoğlu, kendisinin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı olacağı yönündeki iddiaları yalanladı. “Ben de haberlerden duydum. Ben de şaşırıyorum” diyen Davutoğlu, 2019 Seçimi öncesi oluşturulan Cumhur İttifakı hakkında da konuştu. İttifakın 2019 seçimi için yapılan bir düzenleme olduğunu belirten Davutoğlu, “15 Temmuz’dan sonra gelinen ortak mutabakat önemli. Ancak görünmez ve adı konulmayan koalisyonlar dönemi başlatmamak gerekir” uyarısında bulundu.

“Hayatta hiçbir makamın peşinden koşmadım”

Best FM’de Ufuk Karcı’nın sunduğu ‘Konuşan Türkiye’ programında gündeme dair açıklamalarda bulunan Davutoğlu, “Belediye Başkanlığı Adaylık söylentisini, ben de haberlerden duydum. Bizi tanıyanlar, bilir. Hayatta hiçbir makamın peşinden koşmadım. Yüreğimin sesi içinde davrandım. Öyle bir şey gündemimde yok. Ben de şaşırıyorum. Bu, söz konusu değil. Herhalde, Başbakanlıktan sonra benim, boş kaldığımı düşünenler oldu. Halbuki ben, yine gece gündüz çalışıyorum. Sanırım birileri kulis haberi ile ortalığı dalgalandırmak istiyor. Böyle bir şey yok” dedi.

“Unutmamak lazım ki, bugün size hizmet eden troller, yarın başkası parayı verince, O’nun hizmetine girer”

Davutoğlu, ‘itibar suikastı yapmaya devam eden troller’ olduğunu söyleyerek, “Başbakanlığı bırakınca, arenadaki bir savaşçı gibi, tüm mihferinizi, zırhınızı çıkarıyorsunuz. Karşı taraf ise hepsi birden oklarını size yöneltiyor. Bir zamanlar yanınızda olduğunu zannettikleriniz ile bir de çakallar var. Parayı kim verirse, ona yamananlar. Onlar da saldırıyor. Ama siz kaçmıyorsunuz. Tribündeki izleyici; yani halk, her şeyi görüyor. Ben, mücadelemi sürdüreceğim. Unutmamak lazım ki, bugün size hizmet eden troller, yarın başkası parayı verince, O’nun hizmetine girer” ifadelerini kullandı.

“Görünmez ve adı konulmayan koalisyonlar dönemi başlatmamak gerekir”

2019 Seçimi öncesi oluşturulan ‘Cumhur İttifakı’ hakkında da konuşan Davutoğlu, şunları kaydetti, “2019 seçimi için yapılan bir düzenleme. 15 Temmuz’dan sonra gelinen ortak mutabakat önemli. Ancak görünmez ve adı konulmayan koalisyonlar dönemi başlatmamak gerekir. 1 Kasım seçimlerinde, AK Partinin tek başına iktidar olduğunu unutmamak lazım. AK Parti, kararlar alırken, bunu unutmaması lazım. Ülke menfaatleri için, partiler arası uzlaşı önemlidir. Ancak, 1 Kasımın ortaya koyduğu tabloya aykırı olur” dedi.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica