Genel

Birisi yolsuzluğun diğeri çeteciliğin önünü açmak istiyor

Birisi yolsuzluğun diğeri çeteciliğin önünü açmak istiyor Engin Özkoç; “MHP’nin af teklifine ilişkin, “Ciddi bir şeyi önümüze getirin değerlendirelim. Birisi yolsuzluğun önünü açmak istiyor, birisi de çeteciliğin. Kader kurbanı olanlar da bu tartışmada güme gidiyor. Uyuşturucunun önünü kesmeyen bu iktidar… Daha ne bekliyorsunuz elbette bu iktidar salacak. Sahibi kendileri” dedi. Birisi yolsuzluğun diğeri çeteciliğin önünü açmak istiyor detaylar haberimizde…

Birisi yolsuzluğun diğeri çeteciliğin önünü açmak istiyor

CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, TBMM’de düzenlediği basın toplantısında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

Engin Özkoç, MHP ve AKP arasında bir görüşmenin olacağının anımsatılması üzerine şunları söyledi:

“MHP, çeteciliği tescillenmişlerin kaygısından vazgeçmelidir”

“İktidar partisinin büyük ortağı ne yapıyorsa onun destekçisi ve bütün bu olumsuzlukların ortağı olmayı kabul eden siyasi parti aynı şeyi yapıyor. Türkiye’de bu kadar insanımız acı ve sefalet halindeyken MHP, insanlarımızı soyarak çocuklarımızı öldürerek ve artık çeteciliği dünya çapında tescillenmiş insanların sonlarının ne olacağını kaygısını taşımaktan vazgeçmesi gerekiyor. Muhalefetteki bir siyasi parti önce kendi ülkesinde olan intiharların nedenini araştırması gerekir. Türkiye’den olan beyin göçünün nedenlerini araştırması gerekir. Türkiye’yi terk eden iş dünyasının neden terk ettiğini araştırması gerekir. Yoksul halkımızın sesi olması gerekir. Yoksa mahkumiyeti kesinleşmiş insanların Türkiye’nin bir numaralı sorunuymuş gibi ne yaparsak yapalım ama onlara bir çare arayalım anlayışında böyle bir dönemde bunu tutuyor olması anlaşılır değildir.”

“Ciddi bir şeyi önümüze getirin değerlendirelim”

CHP her konuda olduğu gibi grup başkanvekilleriyle bu konuyu değerlendirecek. AK Parti, MHP desteği olmasa mecliste çoğunluğu ve aslında iktidarı da kaybeden bir siyasi partidir. Halkımızla dalga geçerek psikolojik diyorlar, ya kendilerinin bozuk psikolojileriyle ülkeyi yönetmeye çalışmalarına destek olmak, ittifak yapmak bizim değil milletimizin değerlendireceğiz. Milletimizin CHP’nin yaptığı muhalefet anlayışının arkasında dimdik durursa bu acılar son bulacak. Ciddi bir şeyi önümüze getirin değerlendirelim. Birisi yolsuzluğun önünü açmak istiyor birisi de çeteciliğin. Kader kurbanı olanlar da bu tartışmada güme gidiyor. Uyuşturucunun önünü kesmeyen bu iktidar. Daha ne bekliyorsunuz elbette bu iktidar salacak. Sahibi kendileri.”

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica