Siyaset

Biz ittifak ettiğimiz konuları gündeme getirerek çözüm arayalım

Biz ittifak ettiğimiz konuları gündeme getirerek çözüm arayalım İYİ Parti yöneticisi Nuri Okutan’ın “cumhurbaşkanlığı seçiminde ikinci turda en fazla oyu alan muhalif adayın etrafında birleşilmesi” çağrısına Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu’ndan yanıt geldi. Biz ittifak ettiğimiz konuları gündeme getirerek çözüm arayalım detaylar haberimizin içinde yer almaktadır…

Biz ittifak ettiğimiz konuları gündeme getirerek çözüm arayalım

Kılıçdaroğlu, Karamollaoğlu ve Okutan “Ortadoğu Konferansı”na birlikte katıldılar

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu ve İYİ Parti Genel İdare Kurulu üyesi Nuri Okutan; Türkiye Sosyal, Ekonomik ve Siyasal Araştırmalar Vakfı’nca İstanbul’da düzenlenen “Ortadoğu Konferansı”na katıldı. Kılıçdaroğlu, Karamollaoğlu ve Okutan burada birer konuşma yaptı.

Programın ardından Temel Karamollaoğlu basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

“Türkiye kafi miktarda bloklaştı”

“Bugün bir ‘Hayır’ bloğu oluşuyor diyebilir miyiz?” şeklindeki soruya Karamollaoğlu, “Yok demeyiz inşallah. Ben bunu blok diye nitelendirmenin karşısındayım. Türkiye kafi miktarda bloklaştı. Biz bunu bloklaşma diye değil de; Türkiye’nin meselelerini birlikte mütalaa edebileceğimiz bir platform oluşuyor, bu güzel bir şey. Bunun içinde ümit ederdik ki AK Parti de bulunsun.

“Elbette farklılıklarımız olacak, birbirimizi ikna edemeyeceğimiz konular olacak”

Aslında Türkiye’de çok farklı kanaatlere ve fikirlere sahip olan, sadece siyasi partiler değil, düşünce kuruluşları da bir araya gelsin. Meseleleri birlikte mütalaa edelim. Elbette farklılıklarımız olacak, birbirimizi ikna edemeyeceğimiz konular olacak. Bunu tabii karşılamak lazım.

“İttifak ettiğimiz konuları bir defa bağlayalım ondan sonra da farklılıklarımızı görüşürüz”

Biz farklılıklarımızı değil, ittifak ettiğimiz konuları gündeme getirerek çözüm arayalım. Farklılıklarımız sürekli olarak gündeme getirilirse buradan müspet bir şey çıkmaz. İttifak ettiğimiz konuları bir defa bağlayalım ondan sonra da farklılıklarımızı görüşürüz” diye cevapladı.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica