Genel

Biz sizin için dışarıda olmaya devam ediyoruz ‘siz evde kalın’

Biz sizin için dışarıda olmaya devam ediyoruz ‘siz evde kalın’ … Sanayinin yanı sıra tarım ve az da olsa turizm hizmetleriyle anılan Kocaeli’nin gözde ilçesi İzmit tam anlamıyla kabuğuna kapandı. detaylar haberimizde…

Biz sizin için dışarıda olmaya devam ediyoruz ‘siz evde kalın’

İzmit’te gece, gündüz bir oldu…

Hayatı derinden etkileyen Coronavirüs, en büyük darbeyi sosyal yaşama vurdu.

Ülke sanayisinin can damarı Kocaeli kritik günlerden geçerken, Coronavirüs salgınından da nasibini alan kentlerin başında geliyor. Sanayinin yanı sıra tarım ve az da olsa turizm hizmetleriyle anılan Kocaeli’nin gözde ilçesi İzmit tam anlamıyla kabuğuna kapandı.

Bir üniversite kenti olarak da anılan İzmit’in sokaklarında can dostlarımız; dört ayaklılar da ortalıkta görünmez oldu. Dün öğle saatlerinde siz evde kalanlar için sokaklardaydık. İzmit merkezden farklı görüntüler eşliğinde haberimizi yapmıştık.

Dün akşam da saat 21.00 sıralarında İzmit çarşıdaydık. Meşhur Kapanönü tam bir ölüm sessizliğine bürünmüş. Kokoreç satarak geçimini sağlamaya çalışan emekçi yurttaşlarımız yaktıkları ateşle ısınmaya çalışıyor. Müşteri mi? Hak getire.

Her zaman kalabalık olan ve sokak kavgalarıyla bildiğimiz barlar sokağında bir Allah’ın kulu yoktu dün akşam ve 15 günden bu yana olduğu gibi.

Yürüyüş yolunda selfie çeken iki genç objektifimize takıldı. Döndük Fethiye Caddesi’ne. Günlerdir değişmeyen manzara. İstiklal ve İnönü caddelerinde de manzara aynı. Evde kalmak bugünlerde çok önemli. Sizler evde kalın. Biz sizin için dışarıda olmaya devam ediyoruz.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı