Genel

BMGK Gazze şeridinde yeni bir savaş çıkabileceği uyarısı yaptı

BMGK Gazze şeridinde yeni bir savaş çıkabileceği uyarısı yaptı Birleşmiş Milletler Siyasi İşlerden Sorumlu Genel Sekreter Yardımcısı Rosemary DiCarlo; Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi’nde (BMGK) yapılan Ortadoğu görüşmelerinde konuşma yaptı. BMGK Gazze şeridinde yeni bir savaş çıkabileceği uyarısı yaptı detaylar haberimizde…

BMGK Gazze şeridinde yeni bir savaş çıkabileceği uyarısı yaptı

DiCarlo, “Gazze’de yeni bir savaş tehdidi var ve insani durum, İsrail’in bölgede uyguladığı kısıtlamalar nedeniyle gitgide daha da kötü bir hal alıyor” dedi.

“Gazze’de yeni bir savaş tehdidi var”

BM Siyasi İşlerden Sorumlu Genel Sekreter Yardımcısı Rosemary DiCarlo, BMGK’da yapılan Ortadoğu görüşmelerinde konuşma yaptı. DiCarlo, “Gazze’de yeni bir savaş tehdidi var ve insani durum; İsrail’in bölgede uyguladığı kısıtlamalar nedeniyle gitgide daha da kötü bir hal alıyor.” diye konuştu.

“iki devletli çözüm bağlamında çabalarımızı sürdürüyoruz”

Bölgeye insani yardım ulaştırılması noktasında hiçbir siyasi ya da güvenlik bahanesinin sunulmaması gerektiğini belirten DiCarlo; “Uluslararası toplum, Gazze’deki krize bir çözüm arayışında. Biz de İsrail işgali ve iki devletli çözüm bağlamında çabalarımızı sürdürüyoruz.” ifadelerini kullandı.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica