Ekonomi

Boya sektörünün dev kuruluşu Dyo Boya üretime ara veriyor

Boya sektörünün dev kuruluşu Dyo Boya üretime ara veriyor Boya sektörünün devlerinden olan şirket, ekonomik gerekçelerle üretime ara vereceğini duyurdu. Şirketin 40 ülkeye ihracat yaptığı biliniyor. Boya sektörünün dev kuruluşu Dyo Boya üretime ara veriyor detaylar haberimizde…

Boya sektörünün dev kuruluşu Dyo Boya üretime ara veriyor

Kocaeli Dilovası fabrikasında…

Türkiye boya sektörünün en büyük şirketlerinden biri olan ve 40’dan fazla ülkeye ihracat yapan, Yaşar Topluluğu Boya Grubu’na bağlı Dyo Boya, Kocaeli Dilovası fabrikasında, üretime Kasım ayında toplam 5 gün ara vereceğini duyurdu.

Kamuyu Aydınlatma Platformuna açıklama yaptılar…

Yurt dışı ve yurt içinde toplam 6 tesisi bulunan, Dyo Boya’dan Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan açıklamada şöyle denildi:

“Kasım ayında farklı günlerde toplam 5 iş günü faaliyet ara verilecektir”

“İnşaat boyaları pazarındaki gelişmelere bağlı olarak optimum üretim planlamamız gereği Şirketimiz Dilovası Fabrikasında inşaat ünitesinde Kasım ayında farklı günlerde toplam 5 iş günü faaliyet ara verilecektir. İlgili durum yalnızca şirketimizin inşaat boyaları iş ünitesine ilişkin olup diğer tüm boya alt segmentlerinde faaliyetler kesintisiz devam etmektedir.”

Üretime ve satışlara önemli bir etkisinin olmayacağı söyleniyor…

Açıklamada 5 günlük molanın şirketin toplam üretimine ve satışlarına ve önemli bir etkisinin beklenmediği kaydedildi.

6 tesisi DYO 40’tan fazla ülkeye ihracat yapıyor…

Türkiye boya sektörünün en büyüklerinden biri olan Dyo Boya, 40’dan fazla ülkeye de ihracat yapıyor. Şirketin internet sitesinde yer alan bilgilere göre Dyo Boya, toplam 1.061 kişi istihdam ediyor.

“Kocaeli Dilovası, İzmir Çiğli ve Manisa Turgutlu’da üç üretim tesisi bulunuyor”

Şirketin yurt içinde Kocaeli Dilovası, İzmir Çiğli ve Manisa Turgutlu’da üç üretim tesisi bulunuyor. Çiğli Fabrikasında sanayi boyaları, mobilya boyaları ve vernikleri, oto tamir boyaları, deniz boyaları, polyester ve alkid ile ısı yalıtım ürünlerinin üretimleri gerçekleştiriliyor. Dilovası Fabrikası inşaat boyalarının üretimine odaklanırken Turgutlu Fabrikasında ise toz boya üretimi yapılıyor.

Yurt dışında da tesisleri var…

Şirketin yurt dışı tesisleri ise Dyo Balkan (Romanya), Kemipex (Rusya) ve Dyo Africa (Mısır) adlarını taşıyor.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica