Siyaset

Bu iftiralarınızı ispatlayıp gereğini yapmazsanız şerefsizsiniz

Bu iftiralarınızı ispatlayıp gereğini yapmazsanız şerefsizsiniz Akşener; “Belediye Başkanı, internette gezinen videoların var. FETÖ’cülerin toplantısına gitmişsin. 4 defa Fethullah Gülen abine gözlerin yaşlı saygılarını sevgilerini göndermişsin. Hadi benim bir tane böyle bir şeyi gösterin bakalım. Sizi gidi içlerine FETÖ kaçmışlar sizi” dedi. Bu iftiralarınızı ispatlayıp gereğini yapmazsanız şerefsizsiniz detaylar haberimizde…

Bu iftiralarınızı ispatlayıp gereğini yapmazsanız şerefsizsiniz

İYİ Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Adayı Meral Akşener, 24 Haziran seçim çalışmaları kapsamında Çankırı’da partisinin mitingine katıldı.

“Başbakansın, iftira atamazsın…”

Akşener başbakanın kendisi hakkında iftira attığını ifade ederek, “Sen Başbakansın. İftira atamazsın, gereğini yapmalısın. Hadi Çankırı’dayım, gel beni tutukla” dedi.

“Başbakan dediğin gereğini yapar”

Akşener, “Arkadaş sen Başbakansın. İftira atamazsın, gereğini yapmalısın. Hadi Çankırı’dayım, gel beni tutukla. Gereğini yap. Görelim kimmiş FETÖ’cü. Bunların bir de Belediye Başkanı var hanımefendi. Ben 2.5 yıldır her türlü engellemeyi yaşıyorum ama en son Gaziantep’te belediye kamyonlarıyla benim gideceğim yolları kestiler. Bunun adı kibir abideliği” ifadelerini kullandı.

Akşener’in Çankırı mitinginden öne çıkanlar şöyle:

“Millet iradesine uymayan tek kişi sensin”

Sayın Erdoğan 15 belediye başkanını görevden aldın. Peki bu adamları millet seçmemiş miydi? Sen de ‘Bunlar metal yorgunluğuna uğradı’ dedin. Dolayısıyla ‘Güneş Motel’ diye bir kavram yok. Millet iradesine uymayan tek kişi sensin kardeşim.

Dün Başbakan ‘Akşener FETÖ’den talimat aldı ve TİKA’yı kapatacak’ diyor. Benim böyle bir talimatım, cümlem, beyanatım yok. Ama ben bir şey diyorum TİKA 4 milyar dolar para harcıyor. Ben Cumhurbaşkanı olduğumda inşallah bunun hesabını soracağım. Bunu diyorum.

“2.5 senedir kedi gibi mırıldandınız”

Sayın Başbakan Binali Yıldırım Bey, sen başbakan mısın? Evet. İçişleri Bakanlığı sana mı bağlı? Evet. Adalet Bakanlığı sana mı bağlı? Evet. Yahu 2.5 senedir kedi gibi mırıldandınız. ‘FETÖ FETÖ FETÖ’ dediniz. Ben de çıkıp ‘Ey bana FETÖ’cü diyenler. Eğer bu iftiralarınızı ispatlayıp gereğini yapmazsanız şerefsizsiniz’ dedim. 2.5 yıldır kereste gibi adamlar şerefsiz şerefsiz geziyor.

“Görelim kimmiş FETÖ’cü”

Buradan Sayın Başbakan’a sesleniyorum: Arkadaş sen Başbakansın. İftira atamazsın, gereğini yapmalısın. Hadi Çankırı’dayım, gel beni tutukla. Gereğini yap. Görelim kimmiş FETÖ’cü. Bunların bir de Belediye Başkanı var hanımefendi. Ben 2.5 yıldır her türlü engellemeyi yaşıyorum ama en son Gaziantep’te belediye kamyonlarıyla benim gideceğim yolları kestiler. Bunun adı kibir abideliği.

“Sizi gidi içlerine FETÖ kaçmışlar sizi”

Sayın Belediye Başkanı, internette gezinen videoların var. FETÖ’cülerin toplantısına gitmişsin. 4 defa Fethullah Gülen abine gözlerin yaşlı saygılarını sevgilerini göndermişsin. Hadi benim bir tane böyle bir şeyi gösterin bakalım. Sizi gidi içlerine FETÖ kaçmışlar sizi. Elinde kanıt olmadan iftira atan alçaktır. Benim bu tip iftiralarla ilk karşılaşmam değil. Siz utanmadan benim namusuma laf attınız. Ne oldu yedirdim size. Bunu da yedireceğim. Eğer ben Meral Akşener isem bu iftiraları da 7’den 77’ye sizlere yedirmezsem namerdim.

“FETÖ’ye övgü dizen sensin”

Sayın Yıldırım İzmir’de en romantik kelimelerle FETÖ’ye övgü dizen sensin. Bir de ekonomi bakanı var Allah Erdoğan’a sabır versin. Denizli’de bu adamın FETÖ’yü yol edindiği bilinmiyor mu? FETÖ diyenler aynaya bakın.

“Türkiye Dayanışma Fonu’nu kuruyoruz”

Bu devlet 2.5 trilyon dolarlık para üretmiş, Çankırı’ya esen yok. Çankırılıların borçları takip altında!.. Biz ne yapacağız? Biz Türkiye Dayanışma Fonu’nu kuruyoruz. Kirasını ödeyemeyip kredi çeken, çocuğunun okul masrafları için kredi çekip ödeyemeyen vatandaşlarımızın borçlarını bir kereye mahsus affediyoruz.

“En büyük çiftlik TRT’yi satıyorum”

Yıllık 2.5 milyar Türk lirası harcayan en büyük çiftlik TRT’yi satıyorum kardeşim. Hem para alacağım hem de 2.5 milyar lira ile iş imkanları yaratacağım. Bakanlar, eşleri, bakan yardımcıları, çoluk, çocuk, damat sizlerin ceplerinden çıkan paralardan gezdikleri lüks arabalardan onları indireceğim.

“İşsiz gençlere aylık 500 lira vatandaşlık maaşı vereceğiz”

Gençlere iş bulmak bu devletin borcudur. İş bulamıyorsak işsiz gençlere aylık 500 lira vatandaşlık maaşı vereceğiz. Ev hanımlara sigorta konusunda yardımcı olacağız.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica