Siyaset

Bu millet 20 değil 120 değil 250 milletvekilliğine bile satılamaz

Bu millet 20 değil 120 değil 250 milletvekilliğine bile satılamaz Temel Karamollaoğlu, AK Parti ile MHP’nin ‘Cumhur İttifakı’na değinerek, ”Hükümetin aleyhinde konuşanlar, yarın hapse atılıyor, işinden oluyor. Böyle bir ülke olmaz. Şimdiden gelin Cumhur İttifakı’na katılın diyorlar. Ya ben deli miyim ki böyle bir mesuliyetin altına gireyim” dedi. Bu millet 20 değil 120 değil 250 milletvekilliğine bile satılamaz detaylar haberimizin içinde yer almaktadır…

Bu millet 20 değil 120 değil 250 milletvekilliğine bile satılamaz

“Gelin Cumhur İttifakı’na katılın diyorlar. Ya ben deli miyim ki böyle bir mesuliyetin altına gireyim”

Saadet Partisi (SP) Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, AK Parti ile MHP’nin ‘Cumhur İttifakı’na değinerek, “Hükümetin aleyhinde konuşanlar, yarın hapse atılıyor, işinden oluyor. Böyle bir ülke olmaz. Şimdiden gelin Cumhur İttifakı’na katılın diyorlar. Ya ben deli miyim ki böyle bir mesuliyetin altına gireyim. Bizim hangi beklentilerimiz varmış da, kaç bakanlık, kaç milletvekili? Bu millet, 20 tane değil, 120 tane değil, 250 tane milletvekilliğine bile satılamaz. Bunu herkes bilsin” dedi.

Karamollaoğlu, Karaman’da partisinin il başkanlığı kongresinde konuştu

SP Lideri Temel Karamollaoğlu, Karaman’da partisinin il başkanlığı kongresine katıldı. Karamollaoğlu’nun açıklamasından öne çıkan kısımlar şu şekilde;

“Biz dün de, bugün de ülkenin meselelerini önümüze kor, o meseleleri nasıl çözeceğimizi konuşurduk”

Şimdiden seçim ittifakının konuşulmasına tepki gösteren Karamollaoğlu, “Niye bu memleketin dertlerini gündeme getirip tartışmıyorsunuz da, ne zaman olacağı belli olmayan seçim ittifakları için şimdiden ülkeyi ayağa kaldırmaya çalışıyorsunuz? Biz dün de, bugün de ülkenin meselelerini önümüze kor, o meseleleri nasıl çözeceğimizi konuşurduk. Bugün, dört bir tarafımız ateşle çevrili, ordumuz Afrin’de bir harekat yapıyor. Her gün canlı yayınları seyrediyoruz televizyonlarda ama bunu iç politik malzemesi haline getirmek Türkiye’ye yapılacak en büyük kötülüktür. Bu milli bir davadır. Her ülke kendi sınırlarında kendisini tehdit eden bir hadise meydana geldiği zaman elbette müdahale hakkını taşır ama bu siyasi bir mesele haline getirilemez getirilmemelidir” dedi.

“Bizim şu anda ittifak konusu gündemimizde değil”

AKP İstanbul Milletvekili ve TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı Mustafa Şentop, geçtiğimiz günlerde Saadet Partisi’ni ziyaret etti. Görüşmenin ardından Karamollaoğlu, “Bizim şu anda ittifak konusu gündemimizde değil” sözleriyle ilgili olarak daha sonra katıldığı televizyonda programında “Cumhurbaşkanımız bunu ifade ediyor. Karamollaoğlu ile görüşmelerinde böyle bir teklif yaptığını söylüyor. 21 Şubat’ta ben de dile getirdim. Tam bir karşı çıkış değil benim gördüğüm, kamuoyuna açıklamaları da var. Bu biraz erken, konuda bir karar vermek gündemimizde yok diyor. Seçim ittifakına imkan sağlayan bir düzenleme yaptık” açıklamasında bulunmuştu.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica