İGF

Budo Gemlik istanbul’dan galibiyetle döndü

Budo Gemlik, İstanbul’da Nadir Gold İstanbul Basket’i 71-65 yenerek 9. galibiyetini aldı.

Feyzi SARIKAYA (GemlikLife)

BUDO Gemlik 1. periyottaki etkili oyunu ile skoru 25-11 taşıdı. 2 çeyrekte tempoyu koruyamayan Gemlik ekibi periyotu 24-14 kaybetmesine rağmen devreye 39-35 önde girdi.

3.Çeyreğin 3. dakikasında Maurice  Watson ile farkı 8 sayıya çıkaran Budo Gemlik savunmada yaptığı hatalar ile son periyoda 56-50 önde girdi.  Dördüncü çeyrek boyunca İstanbul Basket takibini sürdürdü, 1:10 kala fark 3 sayıya (66-63) düştü. Emre Tanışan 7 saniye kala serbest atışlarla farkı 5 sayıya çıkardı: Budo Gemlik İstanbul Basketi 71-65 yenerek 9 galibiyetini aldı.
  
BUDO Gemlik Basketbol Kulübü Başkanı Beykay Bulut, İstanbulda çok önemli bir galibiyet aldıklarını belirterek, “İstanbul Basket karşısında aldığımız galibiyet ile ligin bitimine 4 hafta kala İstanbul Basketbol’un bir alt lige düşmesi kesinleşti. Gemlik için elimizden gelen tüm fedakarlığı göstererek ilçemizi en iyi şekilde temsil etmeye devam ediyoruz” dedi. Başkan Bulut, 22 Nisan Perşembe günü Gemlik için çok önemli bir gün yaşayacaklarını belirterek, ilk defa Gemlik’ten bir müsabakanın  TRT2 Spor’da canlı olarak yayına şahitlik edeceklerini söyledi. 

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica