Ekonomi

Bulut inşaatın sahibinden sonra Oğlu da dolandırıcılıktan tutuklandı

Bulut inşaatın sahibinden sonra Oğlu da dolandırıcılıktan tutuklandı Esenyurt’taki inşaat projesinden 40 kişiye toplam değeri 5 milyon TL’nin üzerinde daire satıp teslim etmediği gerekçesiyle haklarında 400 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açılan Bulut İnşaat’ın sahibi Temel Bulut’tan sonra oğlu Volkan Vural Bulut da tutuklandı. Bulut inşaatın sahibinden sonra Oğlu da dolandırıcılıktan tutuklandı detaylar haberimizde…

Bulut inşaatın sahibinden sonra Oğlu da dolandırıcılıktan tutuklandı

Duruşmalara gelmediği için hakkında yakalama kararı çıkarılan Temel Bulut, 26 Ocak’ta bir çay bahçesinde yakalanarak tutuklanmıştı.

Bulut İnşaatın veliahtı Volkan Vural Bulut tutuklandı…

“Bu firmanın sahibi babam Temel Bulut’tur. Benim şirkette herhangi bir görevim yoktur”

Hakkında tutuklamaya yönelik yakalama kararı bulunan Volkan Vural Bulut yakalanarak 10 Şubat’ta Bakırköy 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde hakim karşısına çıkarıldı. Volkan Vural Bulut ifadesinde “Tüm müştekilerin şikâyetçi olduğu şirket Bulut İnşaat isimli firmadır ve bu firmanın sahibi babam Temel Bulut’tur. Benim şirkette herhangi bir görevim yoktur.

“Belediye’ye götürülmesi gereken ya da alınması gereken bir şey olduğunda firmaya gidip bu işlemlerin ikmalin de yardımcı olurdum”

Çağırdığı zaman babamın yanına yardım amaçlı gittiğim olmuştur. Bunda da örneğin Belediye’ye götürülmesi gereken ya da alınması gereken bir şey olduğunda firmaya gidip bu işlemlerin ikmalin de yardımcı olurdum. Onun dışında kimseyle sözleşme imzalamadım, para almadım” dedi.

“Suçun niteliği, delil durumu, kaçma ve delilleri karartma şüphesini göz önünde bulundurarak tutuklanmasına karar verdi”

Mahkeme heyeti, sanığın üzerine atılan suçun niteliği, delil durumu, kaçma ve delilleri karartma şüphesini göz önünde bulundurarak tutuklanmasına karar verdi.

“Karardan dolayı memnunuz. Umarım müvekkillerimin mağduriyetleri de giderilecektir”

Avukat Orhan Boran, binlerce mağdurun olduğunu belirterek, “Karardan dolayı memnunuz. Umarım müvekkillerimin mağduriyetleri de giderilecektir” dedi.

“Yüzlerce kişiyi mağdur ettiği gerekçesiyle Girne’de de yargılanan Bulut İnşaatın sahibi Temel Bulut…”

KKTC’de ev sahibi olmak isteyen yüzlerce kişiyi mağdur ettiği gerekçesiyle Girne’de de yargılanan Bulut İnşaatın sahibi Temel Bulut’un, Esenyurt’ta gerçekleştireceği projeden sattığı daireleri sahiplerine teslim etmediği gerekçesiyle hakkında dolandırıcılık suçundan 910 yıla kadar hapis istemiyle Bakırköy 5. Ağır Ceza Mahkemesi’nde açılmış bir dava daha var.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica