Genel

Burak Akbay’a SÖZCÜ’yü satması için 150 milyon dolar teklif ettiler

Burak Akbay’a SÖZCÜ’yü satması için 150 milyon dolar teklif ettiler SÖZCÜ Gazetesi’ne yönelik algı operasyonuyla başlayan dava için bomba patladı. Yılmaz Özdil, SÖZCÜ’nün imtiyaz sahibi Burak Akbay’a 150 miyon dolar teklif edildiğini açıladı. Özdil, “Bunu ilk defa açıklıyorum. Bizim gazeteyi 150 milyon dolara satın almak istediler. Satmadı. Satmadığı gün biz başımıza bunların geleceğini biliyorduk. ‘al parayı çekil’ dediler. Burak Akbay gazetesini satsaydı biz yazacak gazete bulamazdık, siz de okuyacak gazete…” dedi. Burak Akbay’a SÖZCÜ’yü satması için 150 milyon dolar teklif ettiler detaylar haberimizde…

Burak Akbay’a SÖZCÜ’yü satması için 150 milyon dolar teklif ettiler

Duayen gazeteci Uğur Dündar’ın sunduğu Halk Arenası’nda SÖZCÜ Gazetesi’ne yönelik algı operasyonu gündeme geldi.

Programın konuğu Yılmaz Özdil, SÖZCÜ operasyonuyla ilgili gündeme bomba gibi düşecek açıklamalarda bulundu.

SÖZCÜ’nün imtiyaz sahibi Burak Akbay’a gazeteyi satması karşılığında 150 milyon dolar teklif edildiğini söyleyen Yılmaz Özdil, “Satmadığı gün biz başımıza bunların geleceğini biliyorduk” dedi.

İşte Yılmaz Özdil’in açıklamaları:

SÖZCÜ davasının bu sürece denk gelmesi şaşırtıcı değil. Başta gazetenin sahibi Burak Akbay ve çalışanlarının ortak paydası Atatürk. Patrona teklif ettim Abdülhamitçi olalım dedim. (Gülüşmeler) Olsaydık plaket veriyorlardı.

SÖZCÜ bütün namusuyla sadece gerçeklerin yanında duran bir gazete. Bu gazetenin başına bunların gelmesinin sebebi Atatürkçü olması…

“İLK DEFA AÇIKLIYORUM 150 MİLYON DOLAR TEKLİF ETTİLER”

Bunu ilk defa açıklıyorum. Biliyorum bundan rahatsızlık duyacak Burak Akbay. Bizim gazeteyi 150 milyon dolara satın almak istediler. Satmadı. Satmadığı gün biz başımıza bunların geleceğini biliyorduk. ‘Al parayı çekil’ dediler. Burak Akbay gazetesini satsaydı biz yazacak gazete bulamazdık, siz de okuyacak gazete…

“Fehmi Koru gelseydi Sözcü ve Burak Akbay hakkındaki dava düşecekti”

Gökmen’in hapse girmesine sebep olan olay nasıl başladı. FETÖ’cü Fehmi Koru’nun yalanı yüzünden. Yazdığı bir iftira yüzünden. ‘SÖZCÜ’nün sahibi FETÖ’cülerin okulunda yetişmiş’ dedi. Tanıklar geldi, ama kim gelmedi, FETÖ’cü Koru gelmedi.

O duruşmaya Fehmi Koru gelseydi, Burak Akbay hakkındaki dava da düşecekti. Yalanın kaynağı mahkemeye gelmediği için bizim dava sürüyor. Sırf bu dava uzasın diye tebligat yapmadılar, Fehmi de gelmedi.

“Burak Akbay 150 milyon doları alıp keyfini sürmediği için…”

SÖZCÜ’ye açılan iftira kampanyasının kökeni FETÖ’cüler. Bu davanın hedefi bizzat AKP. Basın özgürlüğü ekseninde konuşuluyor bu dava. Burak Akbay, 150 milyon doları alıp keyfini süreceği yerde halkın haber alma hakkını savunduğu için Bugün ona FETÖ’cü deniyor.

“Parayı al çekil teklifini kabul etmedi”

Bugünlerde Sabah ve Takvim üzerinden bize bir operasyon var. Hükümetle yargının kucağına bırakıyorlar. SÖZCÜ yazarları hakkında soruşturma yaptıklarını yandaş gazeteden öğreniyoruz. Bunun hepsinin sebebi ‘parayı al çekil’ teklifini Burak Akbay’ın kabul etmemesi ve Atatürk çizgisini devam ettirmesidir. Kendisine de teşekkür ederim.

Sözcü davası düpedüz FETÖ operasyonudur. Türkiye’nin en etkileyici gazetesidir. Yandaş gazeteler benzincide bedava verilirken biz gazeteyi boş bastık tiraj uçtu. Genç bir işveren bunu başardı. Nuh’un Gemisi gibi toplandık. Yazdığımız yazıyı gazete basıldıktan sonra görüyor patronaj. Bağımsız, gazetecilik dışında faaliyet olmayan bir gazete. TC’nin namuslu yurttaşlarının namuslu gazetesidir.”

Uğur Dündar: İmzamı Atıyorum

Uğur Dündar da şöyle dedi:

Yılmaz’ın söylediği her şeye imzamı atıyorum. SÖZCÜ’de yazmaktan, SÖZCÜ ailesinin bireyi olarak gurur duyuyorum.

SÖZCÜ’ye açılan dava en fazla FETÖ’yle mücadeleye zarar veriyor. Bize yapmadıklarını bırakmadılar. FETÖ’cülük iftirası üzerimizde kalmaz. Darağacına gitsek ağzımızdan üç kelime çıkar: Yaşasın Türkiye, yaşasın Atatürk’ün Cumhuriyeti, yasaşın demokrasi.

Müjdat Gezen: Benim Merak Ettiğim Savcı!

Usta sanatçı Müjdat Gezen ise “Bu iftira maya tutmaz. Buna kim inanır? Benim burada asıl merak ettiğim savcı” ifadelerini kullandı.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica