İGF

Bursa İnegöl Meclisi’nden Kurşunlu’ya Mobese kararı

İnegöl Belediyesi, yılın son meclis toplantısında Kurşunlu Mahallesi’ne yerel yönetimin destekleriyle MOBESE kurulmasını kararlaştırdı.

BURSA (İGFA) – Bursa'nın İnegöl ilçesinde 2021 yılının son meclis toplantısı yapıldı. İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban başkanlığında Sani Konukoğlu Konferans Salonu'ndaki olağan toplantıda evsel katı bertaraf tarifeleri de görüşüldü. Konutların aylık 13 TL, küçük işletmelerin 30 TL, orta ölçek işletmelerin 750 TL, büyük işletmelerin ise evsel katı bertaraf tarifleri bin 500 TL olarak belirlendiği mecliste, alınan kararın Bursa Büyükşehir Meclisi'nin alacağı karar sonrasında yürürlüğe gireceği bildirildi.

Mecliste ayrıca güvenlik sistemlerinin oluşturulması dolayısıyla Kurşunlu Mahallesi'ne MOBESE sistemi kurulması konusu görüşüldü. Konu hakkında bilgilendirme yapan Başkan Alper Taban, “Yeniceköy Mahallesi'nde geçtiğimiz yıl MOBESE hizmete açılmıştı. Bu kapsamda Kurşunlu mahallesinde de aynı sistem kurulacak. MOBESE olan mahallelerde Jandarmanın da güvenliği sağlama noktasında eli güçleniyor. Kurşunlu mahallesine kurulacak sisteme bizde destek vereceğiz” dedi.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica