İGF

Bursa Mudanya Kredi Kefalet Kooperatifi’nde COVID-19 önlemi

Türkiye genelinde COVID-19 salgınına yönelik vaka sayılarının yeniden yükselmesi ardından hükümet nezdinde alınan kararlara Mudanya Esnaf Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi de seyreltilmiş çalışma tedbiriyle katkı sunacak.

BURSA (İGFA) – Mudanya Esnaf Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Tahammül İlhan, 5 Nisan Pazartesi günü itibariyle kooperatifte bir ay boyunca personel ve yönetim kurulunun haftanın belirli günlernde 3’er kişilik gruplar halinde dönüşümlü hizmet vereceğini duyurdu. 

COVID-19 ile mücadelede gerek salgının şiddetinin artması, gerekse de esnafların kooperatiflerden kredi kullanımının aksamaması için titizlikle çalıştıklarını belirten Başkan İlhan, salgında çalışma ortamına yönelik ek tedbirler almak zorunda kaldıklarını söyledi. Sağlık Bakanlığı verilerine göre son açıklanan 40 bin 806 yeni hasta sayısının personelin çalışma şartlarını da etkilediğini kaydeden Başkan İlhan, esnaf ortaklara kesintisiz hizmet verebilmek için üç personelin maske, mesafe ve sosyal mesafe kurallarına uyarak yüz yüze hizmet vereceğini, diğer üç personelin ise evlerinde uzaktan erişim ile çalışma arkadaşlarına destek vereceğini söyledi. Dönüşümlü çalışma ortamına ilişkin mesai saatlerinde herhangi bir değişikliği getirmeyeceğini belirten Başkan Tahammül İlhan, dönüşümlü çalışmada zor günleri hep birlikte aşacaklarını söyledi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu