Siyaset

Bursa Nilüfer BBP’den ‘engelli bakım merkezi’ vurgusu

Bursa’da BBP Nilüfer İlçe Başkanı Mustafa Aydın, engelli vatandaşların önündeki engellerin ortadan kaldırılması için herkesin güç ve iş birliği yapması gerektiğine vurgu yaparak, yerel yönetimlere büyük görevler düştüğünü söyledi.

BURSA (İGFA) – Büyük Birlik Partisi (BBP) Nilüfer İlçe Başkanı Mustafa Aydın, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla verdiği mesajında engelli vatandaşların önündeki engellerin ortadan kaldırılması için herkesin güç birliği yapması gerektiğine işaret etti.

“Engellileri daha iyi anlayabilmek için sadece 1 dakika için kendimizi onların yerine koyalım” diyen Başkan Aydın, engelli hakları konusunda yerel yönetimlere büyük iş düştüğünü belirterek, verilen sözlerin vaatlerin yerine getirilmesi ve sadece bir gün değil hayatın her alanında yanlarında olduğumuzu hissetmeleri gerektiğini söyledi. Yapılan tespitlerde, eksik veya yetersiz gördüğümüz önemli konulardan birinin engelli bireyleri olan ailelerin çocuklarını teslim edecek yer sorunu olduğunu ifade eden Başkan Aydın, sağlık ya da günlük ihtiyaçlarını karşılayabilmelerine yardımcı olacak engelli bakım merkezlerin oluşturulması büyük kolaylık sağlayacağını kaydetti.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica