İGF

Bursa Nilüfer’de kitap çevirisi atölyesi

Bursa’da Nilüfer Belediyesi’nin düzenlediği Misi Akademi’de hafta sonunda İngilizceden Türkçeye Kitap Çevirisine Başlangıç Atölyesi düzenlendi.

BURSA (İGFA) – Nilüfer Belediyesi Kütüphane Müdürlüğü’nün farklı konularda, alanında değerli isimleri katılımcılarla buluşturduğu Misi Akademi atölyelerinde  bu defa  İngilizce’den Türkçe’ye Kitap Çevirisine Başlangıç Atölyesi düzenlendi. Kitap Çevirmeni Barış Gönülşen’in katıldığı atölye, çevrimiçi olarak gerçekleşti. Cumartesi ve pazar günleri gerçekleşen iki günlük atölyeye katılım yoğundu.

Barış Gönülşen atölyenin ilk gününde çeviri yaklaşımı hakkında konuştu ve kitap çevirmenliğinin ne olduğunu anlatarak, bu mesleği yapmak isteyenler için çeşitli kaynaklar önerdi. Adım adım çevirinin nasıl yapıldığını anlatan Gönülşen, çeviriye yeni başlayanlara önerilerde de bulundu.

İngilizce’den Türkçe’ye Kitap Çevirisine  Başlangıç Atölyesi’nin ikinci gününde de Barış Gönülşen, katılımcılara çeviri yapmaları için bir gün önceden verdiği metin üzerinde konuştu ve metni atölyede çevirdi.

 

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica