İGF

Bursa Yıldırım’da yeni dönem kültür sanat sezonu açıldı

BURSA (İGFA) – Yapmış olduğu etkinliklerle ilçenin kültür hayatına yeni bir soluk kazandıran Yıldırım Belediyesi, “Gelin Tanış Olalım” konseptiyle, ‘2021-2022 Kültür ve Sanat Sezonu’nu açtı. Barış Manço Kültür Merkezi’nde yapılan sezon açılış programı, İstanbul Medeniyet Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. İhsan Fazlıoğlu’nun konferansı ve İlahi Sanatçısı Doç. Dr. Fatih Koca’nın ezgileriyle gerçekleştirildi.

Ayrıca Gazeteci Yazar Nihat Nasır, Dr. İbrahim İmran Öztahtalı ve Mustafa Baki Efe kitaplarını imzalayarak okuyucuları ile buluşurken, Yıldırım Meslek Edindirme Kursları’ndaki kursiyerler açılan stantlarda hünerlerini sergiledi.Programa, Başkan Oktay Yılmaz’ın yanı sıra Bursa Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Süleyman Çelik, Bursa İl Kültür ve Turizm Müdürü Dr. Kamil ÖZER, yazarlar, fikir adamları ve çok sayıda vatandaş katıldı. 

İNSAN ODAKLI BELEDİYECİLİK

2021-2022 Kültür ve Sanat Sezonu programına katılan herkesi selamlayarak konuşmalarına başlayan Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, “Bizler Yıldırım Belediyesi olarak, bir taraftan şehrimizi kalkındıracak projelere imza atarken öte yandan vatandaşlarımız için daha nitelikli hizmetler üretecek çalışmalar yapmaya devam ediyoruz. Tüm projelerimizi gerçekleştirirken, şehrin ana unsurunun beton binalar değil, insan olduğunun bilinciyle hareket ediyoruz. Bu yüzden vatandaşlarımız için gerçekleştirdiğimiz projeler bizi, kentsel dönüşüm projelerinden çok daha fazla heyecanlandırıyor. Bu kapsamda hizmete açmış olduğumuz ‘Mümine Şeremet Uyumayan Kütüphane’mizde ayda 10 bini aşkın kişiye hizmet veriyoruz. Bu talep yeni kütüphaneleri ilçemize kazandırmamız gerekliliğini hissettirdi. Yıldırım’a iki yeni kütüphane daha kazandırıyoruz. Sadece ‘Yaz Spor Okulları’mızda 15 binden fazla çocuğumuzu sporla buluşturduk. Şimdi spor merkezlerimizi yaygınlaştırıyor, aynı zamanda çok daha etkin hale getiriyoruz. Kurduğumuz 15 Kadın Girişimcilik Merkezi ve 7 Kadın Kooperatifi ile beraber, kadınlarımızın sosyo kültürel ve ekonomik yaşamda çok daha aktif bir şekilde rol almalarına katkı sağlıyoruz. 2020 yılında oluşturduğumuz ‘Yıldırım İstihdam Merkezi’miz ile hem gençlerimize altın bilezik değerinde meslekler kazandırıyoruz hem de onları iş sahibi yapıyoruz. 2020’den buna 8 bin gencimizi iş öğreterek meslek sahibi yaptık. Yıldırım için, Yıldırım insanı için çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica