İGF

Bursa’da 11 milyon liralık yatırım BEBKA ile hayat buldu

BEBKA, Bursa’daki yeni hizmet binasında Kırsal Kalkınma Strateji Geliştirme Çalıştayı’nda tüm paydaşları aynı masada buluşturdu. Bursa’da kırsal kalkınmaa 11 milyon TL’lik yatırım Ajans desteği ile hayata geçirilecek.

BURSA (İGFA) – Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı koordinasyonunda Bursa, Eskişehir ve Bilecik illerini kapsayan TR41 Bölgesinde yerel kalkınma vizyonuna katkı sağlamak amacıyla çalışmalarını yürüten Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı (BEBKA), Bursa’daki yeni hizmet binasında Kırsal Kalkınma Strateji Belirleme Çalıştayı düzenledi. Eskişehir ve Bilecik’teki çalıştaylar öncesi Bursa’da gerçekleştirilen buluşmaya Bursa Milletvekili Emine Yavuz Gözgeç, Ticaret İl Müdürü İsmail Aslanlar ile Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Bursa Koordinatörü Bilal Tunç ile ilgili kurumların temsilcileri katıldı.

KIR-KENT DENGESİ GÖZETİLİYOR

Bölgenin kırsal kalkınma açısından önemli bir potansiyele sahip olduğuna dikkati çeken BEBKA Genel Sekreteri M. Zeki Durak, bölgede kırsalda tarım ve hayvancılık faaliyetlerine ek olarak tarımsal ve hayvansal ürünlerin işlenmesi, marka-tescil faaliyetleri, eko-turizm, kentten kıra dönüş gibi birçok çalışma ile turizm tanıtımında bölge zenginlikleri doğrultusunda kültür, doğa, tarih, sağlık alanlarında faaliyetler aktif şekilde yürütüldüğünü söyledi.

Durak, program özelinde 75 proje destek alırken toplamda 35 milyon TL’lik yatırım Ajansımız sayesinde hayata geçtiğini belirterek, bunun 11 milyon TL’si Bursa özelindeki projeler olduğunu kaydetti. 

Her masada bir BEBKA uzmanı ve yaklaşık 10 katılımcı ile adeta beyin fırtınası oluşturduklarını anlatan Durak, kırsal kalkınma yatırımlarının artması noktasında BEBKA’nın ağırlığı her geçen gün daha da artacağını söyledi.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica