İGF

Bursa’da AK Parti gençlerle sosyal medyayı konuştu

Bursa’da ‘Sosyal İkilem’ başlıklı programda gençlerin sorularını yanıtlayan AK Parti İl Başkanı Davut Gürkan, son yıllarda toplumsal yaşamı şekillendiren sosyal medya mecraları ve dijital alemin siyasi hayattaki yerine vurgu yaptı.

BURSA (İGFA) – AK Parti İl Başkanı Davut Gürkan, AK Parti Bursa İl Bilgi ve İletişim Başkanlığı tarafından gerçekleştirilen ‘Net Konuşalım’ Programı’nda gençlerle buluştu. Günümüz iletişim dünyasının kalbine yerleşerek dünya çapında toplumları değiştiren, dönüştüren ve bireysel olarak da günlük yaşamın önemli bir parçası haline gelen sosyal medyanın toplumsal hayat ve siyasete etkilerinin konuşulduğu program, Panorama 1326 Fetih Müzesi’nde gerçekleştirildi.

AK Parti İl Bilgi ve İletişim Teknolojileri Başkanı Gülten Doğrul’un organizasyonu ve İl Yöneticisi Orhan Samast’ın moderatörlüğünde gerçekleştirilen programda Davut Gürkan, sosyal medyanın gündem belirleme, tüm dünyada iktidar, muhalefet demeden siyasi erkleri harekete geçirip, toplumların dili olma özelliğinin yadsınamaz bir gerçek olduğunun altını çizdi.

“SOSYAL DÜZENLEME DİJİTALLEŞMEYİ DAHA FAYDALI HALE GETİRECEK”

Pek çok alanda olduğu gibi iletişim dalında ve sosyal yaşamda da dijitalleşmenin toplumsal yaşama çok hızlı bir giriş yaptığını ve sosyal hayatı değiştirdiğini belirten Gürkan, bu etkileşimin beraberinde bazı sorunları da getirdiğini kaydetti.  Hükümetin ve devletin sosyal medya ve dijital mecraların doğru kullanılması adına önemli çalışmaları olduğunun altını çizen Başkan Gürkan, “Cumhurbaşkanımız, Liderimiz Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde yürütülen sivil anayasa çalışmaları içerisinde bu önemli konuların doğru şekilde şekillendirilmesi konusu da mevcut. Bilgi akışındaki hızın denetlenebilir olması,  hız ile birlikte doğru ve topluma faydalı bilgi akışının sağlanmasını amaçlayan denetlemeleri içeren düzenleme çalışmaları iletişimde dijitalleşmeyi daha da faydalı hale getirecektir. Bu anlamda çok önemli adımlar atılıyor ve güzel gelişler bizleri bekliyor. Gerçekleştirilecek düzenlemelerle bilgi kirliliğinin, karalamaların ve yanlış bilgilendirme, yönlendirmelerin önüne geçilecektir” diye konuştu.

BURSA, ÖNCÜ ÇALIŞMALARINI SÜRDÜRÜYOR…

Bu arada AK Parti Bursa teşkilatları olarak iletişimde dijitalleşmenin güzel ve öncü örneklerini verdiklerini belirten Gürkan, geçen Ramazan Bayramı’nda pandemi ile mücadele kuralları kapsamında gerçekleştirilen Türkiye’nin en geniş katılımlı online bayramlaşma programı ile geçen haftalarda teşkilatların yoğun katılımlarıyla Türkiye’de bir ilk olarak yaptıkları interaktif il danışma meclisi toplantısının mücadelenin en güzel örneklerinden olduğunu kaydetti. 

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica