Genel

Bursa’da aşırı yağıştan bir sitenin istinat duvarı yıkıldı!

Bursa’da Mudanya’nın Güzelyalı Burgaz Mahallesi’nde bir istinat duvarı yoğun yağış sonucu yaşanan toprak kayması nedeniyle yıkıldı.

BURSA (İGFA) – Mudanya’nın Güzelyalı Burgaz Mahallesi’nde bulunan 3 blok, 36 daireli Esenkent Sitesi’nin istinat duvarı aşırı yağış dolayısıyla çöktü. İstinat duvarının çökmesi ardından inşaatı 10 yıl yapılan sitede kayma riski olduğunu gören bazı sakinler, evlerini boşaltarak yakınlarının yanına taşındı. Çökme anında bölgede kimsenin olmaması büyük faciayı önledi.

Site sakinleri, sıkıntılı duvar ile 2 yıldan bu yana CİMER başta olmak üzere Çevre Şehircilik Bakanlığı dahil bir çok yere dilekçe verdiklerini ancak bir çözüme ulaşamadıklarını söyledi. Mudanya Belediyesi’nin de konudan haberi olduğunu ancak belediyenin müteahhit firmayı uyarmakla yetindiğini öne süren sakinler, duvarın yıkıldığı esnada bölgede kimsenin olmamasının büyük faciayı önlediğini söyledi.

Olay sonrasında Mudanya Belediyesi Zabıta ve Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerince koruma bandı çekildi. Bu arada geçen yıl ise siteye ait duvarla ilgili Mudanya Belediyesi İmar İşleri Müdürlüğü tarafından mühürleme yapıldığı öğrenildi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Yandex.Metrica