İGF

Bursa’da çarşı esnafından Osmangazi’ye teşekkür

Bursa’da Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Tarihi Çarşı ve Hanlar Bölgesi’nde yaşanan sıkıntıları dinleyip, çözüm konusunda fikir alışverişinde bulunmak adına bölge esnafı ile bir araya geldi.

BURSA (İGFA) – Tüm dünyayı etkisi altına alan ve ekonomik açıdan büyük sıkıntıların yaşanmasına neden olan COVID-19 salgını ile mücadele noktasında yapılabilecek ortak çalışmalarla ilgili esnafla istişarede bulunan Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, destek noktasında her zaman kendilerine yardımcı olmaya hazır olduklarının mesajını verdi.

Başkan Dündar, Tarihi Çarşı ve Hanlar Birliği Yönetimi tarafından vatandaşların gönül rahatlığıyla çarşıya gelerek, güvenli bir ortamda alışveriş yapabilmelerini sağlamak adına bölge esnafının ve çalışanların aşı olması, aşı olmayanların ise düzenli olarak test yaptırması konusunda yürütecekleri çalışmayı dinledi. Destek noktasında kendilerinin her zaman olduğunu ifade eden Başkan Dündar,  “Tarihi dokuya sahip çıkmak, bizim için temizlik işleri gibi rutin bir hizmet haline geldi. Bu alanda öncü belediyeyiz. Şimdi tüm Türkiye’deki belediyeler bu tarz çalışmalar için elinden gelen gayreti gösteriyor. Tarihi Çarşı ve Hanlar Bölgesi’nde bugüne kadar yürüttüğümüz çalışmalar kapsamında Ulu Cami Caddesi, Ulu Çarşı ile bütünlük oluşturacak şekilde yenilendi. İpek Han ve Bedesten arasında kalan bölgede üst örtü yenilenerek estetik ve şeffaf hale getirildi. Çarşı zeminine yapılan granit ve kesme taş uygulaması caddeyi konforlu ve Bursa’nın tarihi kimliğine yakışır bir görüntüye kavuşturdu” diye konuştu.

“ÇARŞININ CAM ÇATISINI YENİLEDİK”

Bu arada Başkan Dündar, Tuzpazarı, Uzun Çarşı ve Okçular Çarşısı’nın eskiyen ve güneşten zarar gören cam çatı sisteminde yürütülen tadilat çalışmaları hakkında esnafa bilgiler verdi.  
Tarihi Çarşı ve Hanlar Birliği Başkanı İsa Altıkardeş ise, çarşıların güvenli olduğunu vatandaşlara hissettirmek adına böyle bir çalışma gerçekleştirdiklerini söyledi.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica