İGF

Bursa’da eğitimde ‘ilk yardım’ seferberliği

BURSA (İGFA) – Bursa İl Millî Eğitim Müdürü Serkan Gür, Millî Eğitim Bakanlığı tarafından başlatılan bu ilk yardım eğitimi seferberliğinin en kapsamlı ilk yardım çalışmalarından birisi olduğunu söyledi.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından başlatılan ilk yardım eğitimi seferberliği kapsamında Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nce uygulamaya konulan “Çocuklarımız ilk Yardımla Daha Güvende” projesi ile öğrenci, öğretmen ve velilerde ilk yardım bilincinin geliştirilmesi, yaralanma ve sakatlanmaların azaltılması hedefleniyor.

Eğitimler kapsamında bin 600 idareci ve diğer okul çalışanının teorik eğitimlerini tamamlayarak uygulamalı eğitimlerine devam ettiklerini ifade eden İl Millî Eğitim Müdürü Serkan Gür, bakanlık tarafından başlatılan seferberlik kapsamında kendilerinin de ‘Çocuklarımız İlk Yardımla Daha Güvende’ projesini başlattıklarını anlattı. Başlatılan ilk yardım eğitim seferberliği, çocuklarımızın daha güvenli ortamlarda eğitim alması konusunda önemli katkı sunacağını ifade eden Müdür Gür, Bursa’daki eğitimlerin artarak devam edeceğini söyledi.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica