İGF

Bursa’da Gemlikli kadınlar Türkiye’ye örnek oluyorlar

Bursa’nın Gemlik ilçesinde kadınların liderliğini yaptığı yardım kuruluşları yıllardır ilçede durumu iyi olmayan ailelere gıdadan giyime, yakacak yardımından sıcak yemek yardımına kadar pek çok alanda yardım faaliyetlerini sürdürerek bütün Türkiye’ye örnek oldular.

BURSA (İGFA)- Gemlik’te kadınların lider ve öncülüğünde yılın her günü yapılan yardım faaliyetleri toplamda bir çok belediyenin yaptığı yardımdan çok daha fazlasını aşmış durumda.
Gönüllü yardımseverleriyle ihtiyaç durumunda olan ailelerin her türlü ihtiyacını karşılayan Ayfer Güney Selvi başkanlığındaki Gemlik Seferberliği, şimdiye kadar yapmış oldukları çok sayıda ve çeşitli yardım faaliyetleriyle ön plana çıkan Arzu Çam Kömürcü başkanlığındaki Gemlik Yardım Gönüllüleri Derneği bunlardan bir kısmı. Yine 35 yıldır ilçede kurdukları aşeviyle sıcak yemek pişirip dağıtımını yapan İnci Aşevi, Gemlik’in en eski yardım kuruluşlarından Semiha Aslan başkanlığındaki Türkiye Yardımseverler Derneği Gemlik Şubesi, gerçekleştirmiş olduğu yardım projeleriyle de özellikle yetim ve öksüz öğrencilerin ihtiyaçlarını karşılıyor. Sosyal projelerle ismini duyuran Çiğdem Ateş başkanlığındaki Kardelen ekibi, Hisar Mahallesi Muhtarı Çiğdem Türe ve yardımsever Birdane Yıldırım Sarıkaya gibi isimler yıllardır Gemlik’te durumu olmayan ailelere yönelik başta gıda olmak üzere  giyim, eşya, barınma, eğitim, ve yakacak  yardımı gibi bir çok konuda Gemlik’te sürdürdükleri yardımlarla bütün Türkiye’ye örnek oldular.
Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica