Genel

Bursa’da Nilüferliler zehir solumak istemiyor

BURSA (İGFA) – Bursa'da Nilüfer’de  fabrika bacalarından kaynaklanan  kokudan rahatsız olan 5 mahallenin sakinleri, bir araya gelerek tepkilerini dile getirdi ve yetkilileri görev çağırdı. Sağlıklı bir çevrede yaşama haklarına dikkat çekmek isteyen Nilüfer’in 5 mahallesinde oturan vatandaşlar, bir araya gelerek seslerini duyurmaya çalıştı.

Çevre ve Şehircilik Bursa İl Müdürlüğü’ne yayılan koku ile ilgili şikayette bulunduklarını belirten mahalle sakinleri, “Bizler, zehir solumamak, korkunç bir kokuyla yaşamaya devam etmemek için Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’nü görevini layıkıyla yapmaya davet ediyor, temiz hava hakkımız için mücadele etmeye devam edeceğimizi bir kez daha ilan ediyoruz” dedi.

Halkın sağlıklı bir çevrede yaşama hakkına dikkat çeken Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem de  vatandaşların yanında olacaklarını söyledi.  Başkan Erdem, “Sanayi önemli ama etkileri doğru kontrol edilmeli. Bize gelen şikayet ve talepleri ilgili kurumlara iletiyoruz. Sanayiciler gereken önlemleri almalı. Sanayi bölgelerindeki yönetimler işletmeleri kontrol etmeli, ilgili kurumlar denetimlerini etkin olarak gerçekleştirmeli. Biz kurum olarak karbon emisyonunun azaltılması için Avrupa Başkanlar Sözleşmesi’ne imza attık. Bu nedenle gereken mücadeleyi vermeye kararlıyız. Konunun çözümü için ilgili kurumları göreve davet ediyoruz” diye konuştu.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica